0-2-ről fordított, és vezeti a Serie A-t a csapat, amely tavasszal épphogy bent maradt

Luca Amedeo Bizzarri / Getty Images

Az Udinese kétgólos hátrányból nyert Parmában, és ezzel négy kör után vezeti az olasz futballbajnokságot.

A Balogh Botonddal felálló – a válogatott védő 86 percet töltött a pályán – Parma idei negyedik bajnokiján is megszerezte a vezetést, és ahogy a Milan elleni hazain, úgy az Udinese ellen is a második percben esett az első gól, ezúttal egy szögletfigura után Delprato talált be.

A 28. percben a Parma hazai védője, Coulibaly majdnem összehozta minden idők egyik legcsodálatosabb öngólját: a 16-oson belül szép nagyot bikázott a labdába, ami úgy pottyant le az égből, hogy Chichizola kapusnak nagyon kellett kapaszkodnia, hogy a lécre tudja tolni.

1-1 helyett 2-0 lett, mert Man passza után Bonny befordult, és spiccel letette a labdát a bal sarokba, megszerezve ezzel második gólját a Serie A-ban.

Az Udinese az első félidő végén még csak egy újabb kapufáig jutott, majd a második félidőben hamar szépíteni tudott Lucca fejesével. Az udinei gólszerzőt a 66. percben váltotta az angol Davis, aki két perccel később főszerepet játszott az egyenlítésben, a lefejelt labdája talán magától is bedöcögött volna a hálóba, ám Thauvin nem bízta a véletlenre, és két lépésről bepofozta.

A Parmanál is főszereplő lett az egyik cserejátékos, csak negatív értelemben: a belga Keita kilenc perc alatt beszedett két sárgát, így a hazaiak megfogyatkoztak az utolsó 20 percre.

Ezt pedig gyorsan kihasználta az Udinese, az első gólnál gólpasszt adó Kamara és a másodikat előkészítő Davis megint a főkolomposok közé tartozott, az akciót pedig ismét a 2018-as világbajnok Thauvin zárta le góllal.

A 3-2-es udinei győzelem azt jelenti, hogy tavaly a kiesés ellen vívott harcban pengeélen táncoló – három körrel a vége előtt, a 18. helyen tanyázva még valós esélye volt a búcsúra –, és csak nagy nehezen megmenekülő, majd az idényt új edzővel, a német Kosta Runjaiccsal kezdő csapat négy kör után vezeti a tabellát!

Az Opta staisztikája szerint olyan legutóbb a 2011-2012-es idény hetedik fordulója után fordult elő, hogy az Udinese egyedül állt az olasz bajnokság élén. Nem ma volt!

A másik hétfői találkozón a Lazio és a Verona húsz perc alatt lezavarta a meccs érdemi részét, a rómaiak ez idő alatt eggyel több gólt rámoltak be, és ezzel sikerélménnyel ajándékozták meg magukat, valamint szurkolóikat.