Szoboszlai góllal, Kane és a Bayern kiütéssel nyitotta a BL-t

Győzelemmel rajtolt az FC Liverpool labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája 2024-25-ös idényében, az angolok úgy nyertek 3-1-re az AC Milan otthonában, hogy hátrányról kellett fordítaniuk. A harmadik gólt Szoboszlai Dominik szerezte.

Pedig nagyszerűen kezdett a Milan, hiszen Pulisic egy gyors kontra végén már a harmadik percben vezetést szerzett a hazaiaknak (1-0), szerencsére a kapufát kétszer is megdöngető Szalah helyett a Liverpool középső védői pontosabban céloztak a folytatásban, így sikerült fordítani.

Előbb a 23. percben Konaté előzte meg fejjel a nagyon rosszul kimozduló Maignan kapust (1-1), majd a 41. percben Van Dijk is ötösön belülről fejelt gólt (1-2).

A második félidő elején Maignan egy ütközés nyomán megsérült, a helyére Torriani állt be, akit negyedórán belül fel is avatott Szoboszlai, a magyar játékos egy gyors kontra végén talált be (1-3).

Hatalmas verést kapott a Dinamo Zagreb, amely 3-0-s félidőt követően ugyan két perc alatt feljött 3-2-re Münchenben, de aztán a Bayern München – a négygólos Harry Kane vezérletével – gyorsvonatként szaladt át rajta, és meg sem állt a 9-2-es győzelemig.

A Real Madrid is nagyon megszenvedett a győzelemért, végül a Stuttgart ellen Rüdiger és Endrick hajrában szerzett találatai döntöttek a spanyolok javára (3-1).

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 1. forduló

AC Milan (olasz) – Liverpool (angol) 1-3 (1-2)
gól: Pulisic (3.), illetve Konaté (23.), Van Dijk (41.), Szoboszlai (67.)

Bayern München (német) – Dinamo Zagreb (horvát) 9-2 (3-0)
gól: Kane (19., 57., 73., 78.), Guerreiro (33.), Olise (38., 61.), Sané (85.), Goretzka (90+2.), illetve Petkovic (48.), Ogiwara (50.)

Real Madrid (spanyol) – Stuttgart (német) 3-1 (0-0)
gól: Mbappé (46.), Rüdiger (83.), Endrick (90+5.), illetve Undav (68.)

Sporting (portugál) – Lille (francia) 2-0
gól: Gyökeres (38.), Debast (65.)

Juventus (olasz) – PSV Eindhoven (holland) 3-0 (2-0)
gól: Yildiz (21.), McKennie (27.), N. González (52.)

Young Boys (svájci) – Aston Villa (angol) 0-2 (0-2)
gól: Tielemans (27.), Ramsey (38.)