Harry Kane tud ünnepelni: duplázott századik válogatott meccsén

Adrian Dennis / AFP

Az Európa-bajnoki második Anglia a századik alkalommal válogatott Hary Kane duplájával győzte le a vendég finn csapatot kedden este a labdarúgó Nemzetek Ligája második fordulójában. Az angol szövetség még a mérkőzés előtt köszöntötte a Bayern München középcsatárát, aki arany sapkát vehetett át a 106-szoros válogatott Frank Lampardtól.

Kane a mérkőzésen kiválóan játszott, a gól nélküli első félidőt követően az 57. percben juttatta előnyhöz csapatát, majd a 76. percben eldöntötte a három pont sorsát.

A duplával a 31 éves támadó már 68 gólnál tart a nemzeti együttesben, amivel tovább javította a rekordját.

Nemzetek Ligája, 2. forduló

A divízió:

3. csoport:
Hollandia-Németország 2-2 (1-2)
Magyarország – Bosznia-Hercegovina 0-0

Az állás: 1. Németország 4 pont (7-2), 2. Hollandia 4 (7-4), 3. Bosznia-Hercegovina 1 (2-5), 4. Magyarország 1 (0-5)

B divízió:

1. csoport:
Albánia-Georgia 0-1 (0-0)
Csehország-Ukrajna 3-2 (2-1)

Az állás: 1. Georgia 6 pont, 2. Albánia 3 (2-2), 3. Csehország 3 (4-6), 4. Ukrajna 0

2. csoport:
Anglia-Finnország 2-0 (0-0)
Írország-Görögország 0-2 (0-0)

Az állás: 1. Görögország 6 pont (5-0), 2. Anglia 6 (4-0), 3. Írország (0-4), 4. Finnország 0 (0-5)

C divízió:

4. csoport:
Észak-Macedónia – Örményország 2-0 (0-0)
Lettország – Feröer-szigetek 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Észak-Macedónia 4 pont, 2. Örményország 3 (4-3), 3. Lettország 3 (2-4), 4. Feröer-szigetek 1

D divízió:

2. csoport:
Andorra-Málta 0-1 (0-1)

Az állás: 1. Moldova 3 pont/1 mérkőzés (2-0), 2. Málta 3/2 (1-2), 3. Andorra 0/1