Idegenben, emberhátrányban nyertek a spanyolok, szenvedtek a portugálok

Fabrice COFFRINI / AFP
Fabian Ruiz két góllal járult hozzá a spanyol sikerhez
Bár hetven percet emberhátrányban futballozott a spanyol labdarúgó-válogatott, a kiállításig már kétgólos előnyre tett szert, és ezt a különbséget még növelni is tudta Svájc ellen a Nemzetek Ligája A divíziójának 4. csoportjában.

A vendégek a 4. percben szerettek vezetést, amikor Joselu fejesét Kobel bravúrral kiütötte ugyan, de már csak a gólvonal mögül (0-1).

Úgy tűnt, gyorsan jön a válasz, mert a 7. percben Omeragic is betalált, de a VAR szerint az akció során az egyik svájci játékos kezére pattant a labda, így a játékvezető nem adta meg a találatot.

A 13. percben ismét a spanyolok következtek, Nico Williams lövését még védte a hazai kapus, de érkezett Fabian Ruíz, aki nem hibázott (0-2).

A 20. percben megfogyatkozott a spanyol válogatott, miután Le Normand ellökte a ziccerben kiugró Embolót, a 40. percben pedig jött is a hazai szépítés Amdouni révén (1-2).

A második félidőben meddő hazai fölény alakult ki, ám az első spanyol kapura lövésből ismét gól született: a 77. percben Fabian Ruíz már a második találatát szerezte (1-3). Sőt, egy újabb kontra során Joselu ugratta ki Ferran Torrest, aki okosan a jobb alsó sarokba gurított (1-4).

Az 1. csoportban nyertek a portugálok is, de alaposan megszenvedtek a győzelemért. Skócia már a 7. percben vezetést szerzett McTominay révén, és ugyan az első félidőben 16-1 volt a kapura lövések száma, a hazaiak nem tudtak betalálni.

A szünetben aztán beállt Cristiano Ronaldo, ezzel megváltozott a portugálok játéka. Az 54. percben Bruno Fernandes egyenlített (1-1), majd a hajrában Ronaldo előbb kapufát lőtt, végül a 88. percben jól érkezett egy középre lőtt labdára és megszerezte a győztes találatot (2-1).

Nemzetek Ligája

A divízió, 1. csoport, 2. forduló
Horvátország – Lengyelország 1-0 (0-0)
gól: Modric (52.)

Portugália – Skócia 2-1 (0-1)
gól: Bruno Fernandes (54.), C. Ronaldo (88.), illetve McTominay (7.)

4. csoport, 2. forduló
Dánia–Szerbia 2-0 (1-0)
gól: Grönbaek (36.), Poulsen (61.)

Svájc–Spanyolország 1-4 (1-2)
gól: Amdouni (41.), illetve Joselu (4.), Fabián Ruiz (13., 77.), Ferran Torres (80.)
piros lap: Le Normand (20., Spanyolország)

Gibraltár – Liechtenstein 2-2 (1-0)
gól: Walker (8.), Scanlon (90+7.), illetve Saglam (53.), Hasler (90+14., 11-esből)