Messinek és Ronaldónak sohasem sikerült, a gibraltári középpályásnak igen

Óriási sorozatban van Gibraltár labdarúgó-válogatottja, amely sorozatban harmadik mérkőzésén is veretlen maradt, és ezúttal tétmeccsen szerzett pontot Liechtenstein ellen. De micsoda végjátékban!

A Nemzetek Ligája D divíziójának 1. csoportjában ráadásul a gibraltáriak nem is akármilyen találattal szereztek vezetést: a 8. percben az angliai múlttal rendelkező 36 éves középpályás, a jelenleg a hazai St Joseph’s-ben futballozó Liam Walker szögletből (!) szerzett gólt.

Egy gibraltári bejegyzés szerint, ami Lionel Messinek és Cristiano Ronaldónak sohasem jött össze, az Walkernek igen…

Az 53. percben Ferhat Saglam egyenlített (1-1), majd jött egy elképesztő végjáték. A 82. percben a hazaiak jutottak büntetőhöz, de Walker lövését Benjamin Büchel kapus kivédte.

A 92. percben úgy tűnik, megbosszulja magát a hiba, egy eladott labdát követően a vendégek kontráztak, Aron Sele pedig belőtte a vezető gólt – legalábbis azt hitte. A videobíró hosszasan vizsgálódott, végül les miatt érvénytelenítette a találatot.

A 97. percben a Manchester United játékosa, James Scanlon úgy tűnt, eldöntötte a három pont sorsát (2-1), ám még hol volt a vége?! A ráadás 14. percében a hazaiak összehoztak egy büntetőt, amit Nicolas Hasler belőtt, beállítva a 2-2-es végeredményt.

A gibraltáriak nagy szériában vannak, június 6-án Wales ellen játszottak 0-0-t, majd szeptember 4-én Andorrát győzték le 1-0-ra felkészülési mérkőzésen. Azaz jelenleg hárommeccses veretlenségi szériánál járnak, erre korábban még sohasem akadt példa.

Nemzetek Ligája

A divízió, 1. csoport, 2. forduló
Horvátország – Lengyelország 1-0 (0-0)
gól: Modric (52.)

Portugália – Skócia 2-1 (0-1)
gól: Bruno Fernandes (54.), C. Ronaldo (88.), illetve McTominay (7.)

4. csoport, 2. forduló
Dánia–Szerbia 2-0 (1-0)
gól: Grönbaek (36.), Poulsen (61.)

Svájc–Spanyolország 1-4 (1-2)
gól: Amdouni (41.), illetve Joselu (4.), Fabián Ruiz (13., 77.), Ferran Torres (80.)
piros lap: Le Normand (20., Spanyolország)

Gibraltár – Liechtenstein 2-2 (1-0)
gól: Walker (8.), Scanlon (90+7.), illetve Saglam (53.), Hasler (90+14., 11-esből)