Az év bénázását mutatta be a ManUnited, a ráadásban győzött a Brighton

Az Everton ellen egy nagyon sima, 3-0-s győzelemmel kezdte a Premier League 2024-25-ös idényét a Brighton labdarúgócsapata, amely a második fordulóban komolyabb ellenféllel, a Manchester Uniteddel találta magát szembe.

A mindössze 31 éves menedzser, Fabian Hürzeler irányította hazaiak a 32. percben meg is szerezték a vezetést Welbeck révén (1-0), sőt, a második félidőben a veterán Milner szabadrúgását követően Welbeck fejese lécen csattant.

A 60. percben egyenlített a ManUnited, Diallo jobbról befelé cselezett a 16-oson belül, lövésébe Van Hecke belevetődött, és az ő térdéről pattant a hálóba (1-1).

Sőt, akár a vezetést is megszerezhette volna a vendégcsapat, ám a 70. percben hiába talált be, egy elképesztő hiba miatt a játékvezető érvénytelenítette a gólt.

Hogy mi történt? Egy kontra végén Bruno Fernandes tökéletesen centerezett, a hosszú saroknál érkezett a cserejátékos Garnacho, aki az üres kaput el is találta volna, ám a keresztpasszra szintén bevetődő Zirkzee úgy érezte, a gólvonalon még bele kell tennie a térdét – ez viszont valóban lest eredményezett így.

Úgy tűnt, az eredmény már nem változik, ám a hétperces ráadást kihasználva a 95. percben Joao Pedro közelről szép gólt fejelt a jobb alsó sarokba (2-1).

Premier League, 2. forduló

Brighton – Manchester United 2-1 (1-0)
gól: Welbeck (32.), Joao Pedro (90+5.), illetve Diallo (60.)

Crystal Palace – West Ham United 0-2 (0-0)
gól: Soucek (67.), Bowen (72.)

Fulham – Leicester City 2-1 (1-1)
gól: Smith Rowe (18.), Iwobi (70.) illetve Faes (38.)

Manchester City – Ipswich Town 4-1 (3-1)
gól: Haaland (12., 16., 88., az elsőt 11-esből), De Bruyne (14.), illetve Szmodics (7.)

Southampton – Nottingham Forest 0-1 (0-0)
gól: Gibbs-White (70.)

Tottenham – Everton 4-0 (2-0)
gól: Bissouma (14.), Szon (25., 77.), Romero (71.)

Aston Villa-Arsenal 0-2 (0-0)
gól: Trossard (67.), Partey (77.)