Nemzetközi foci bajnokok ligája

Remekelt a Dinamo cserecsatára, az azeriek védője a földet csapkodta dühében

Kedden három hazai győzelemmel folytatódott a labdarúgó Bajnokok Ligája: a selejtező playoffjának odavágóin a Dinamo Zagreb, a Bodö/Glimt és a Lille is nyerni tudott saját pályáján.

A legszorosabb mérkőzést Norvégiában játszották, ahol a Bodö/Glimt 2-1-re verte a szerb Crvena Zvezdát. A francia Lille 2-0-ra verte a cseh Sparta Prahát, a legsimább győzelemnek azonban Zágrábban örülhettek.

A Dinamo – amelynek védelmében a korábbi ferencvárosi Samy Mmaee végigjátszotta a meccset – a 29. percben szerzett vezetést Marko Pjaca révén (1-0).

A második félidőben aztán a 63. percben beállt Sandro Kulenovic, aki öt percen belül mindent eldöntött: a 75., majd a 80. percben szerzett góljaival a BL-csoportkör küszöbére lökte csapatát (3-0).

Az azeri Qarabag – amelynek egyik védője a földet csapkodta dühében a harmadik gólt követően – ellen persze nem lehet biztosra menni, a csapat az előző körben 7-2-re győzött a Ludogorec otthonában.