Nemzetközi foci bajnokok ligája

José Mourinho hiába égett ezer fokon, kiszakadt a Quarabag gólzsákja

ALI ATMACA / ANADOLU / Anadolu via AFP

A Ferencváros kedd esti BL-selejtezős kieséséről már beszámoltunk, de a Fradi–Midtjylland (dán) 1–1 kívül még éppen kilenc párharc zajlott a playoff körbe jutásért.

Amióta José Mourinho vezeti nyilván jóval nagyobb a fókusz a török Fenerbahcén. Nos, a portugál edző bár a nyitóképünk tanúsága szerint szokás szerint Isztambulban is ezer fokon égett a BL-selejtező visszavágón, mégsem sikerült úgy a francia Lille elleni meccse, ahogy a klub tulajdonosai, szurkolói minden bizonnyal szerették volna.

A hazai pályán játszó török csapat egészen a 91. percig kiesésre állt, amikor Bafode Diakite öngóljával meccsnullra hozta a párharc állását és jöhetett a folytatás. A 109. percben ráadásul emberelőnybe került a Fener, miután  a spori piros lapot mutatott fel a Lille-i Aissza Mandinak, de hét perccel később a törökök összehoztak egy tizenegyes, amit Jonathan David értékesített, és ezzel továbblőtte a Lille-t a playoffba.

Hosszabbítással zárult a görög PAOK és a svéd Malmö, illetve a  bolgár Ludogorec és az azeri bajnok Qarabag meccse is. Az előbbin az odavágó 2-2-je után már 3-2-re vezettek a hazaiak, amikor Nils Zetterström a 96. percben hosszabbításra mentette a találkozót, ahol aztán a svédek Anders Christiansen góljával megfordították a meccset és a BL helyett az EL-be küldték a görögöket.

A Qarabag a Bulgáriában elszenvedett 2-1-es vereség után 3-2-vel egyenlített a rendes játékidőben hazai pályán, majd kiszakadt a gólzsák, és a hosszabbításban lőtt négy góllal 7-2-re ütötte ki a Ludogorecet, így összesítésben 8-4-el jutott tovább.