Trófeával kezdte az új szezont a Manchester City

HENRY NICHOLLS / AFP
A Manchester City nyerte az angol labdarúgó Szuperkupát, miután a Wembley Stadionban rendezett szombati döntőben tizenegyesekkel legyőzte városi riválisát, a Unitedet.

A bajnoki címvédő City meglehetősen tartalékos felállásban lépett pályára az idénynyitó találkozón, ennek ellenére a gólt és kaput eltaláló lövést sem hozó első félidőben Pep Guardiola együttese volt némileg veszélyesebb.

A fordulás után tíz perccel Erik ten Hag, a ManUnited vezetőedzője négyet is cserélt, amitől megélénkült együttese játéka, s előbb Marcus Rashford révén kapufát ért el, majd a 82. percben egy gyors kontra végén az argentin Alejandro Garnacho betalált (0-1).

A City felpörgette a játékát és Bernardo Silva fejesével a 89. percben egyenlített (1-1). A döntetlennel zárult rendes játékidő után következő tizenegyespárbajban az első öt-öt lövő közül épp Silva, valamint Jadon Sancho hibázott, a mérkőzés végül a nyolcadik párban dőlt el, amikor a rutinos északír Jonny Evans kapu fölé emelt, a svájci Manuel Akanji azonban nem rontott.