Csodálatos góllal vezetett, de csak csoportmásodikként jutott tovább Brazília

EZRA SHAW / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

1-1-es döntetlent hozott az Brazília-Kolumbia rangadó az Egyesült Államokban rendezett Copa Américán, és mind a két csapat készülhet a negyeddöntőre.

A meccs elején James Rodrígueznek volt egy lécen csattanó szabadrúgása, majd Raphinha szintén pontrúgásból bevette a kolumbiai kaput, Vargas csak beljebb tudta segíteni a labdát a felső sarokba. A félidő hajrája nem a braziloké volt: előbb hiába reklamáltak, nem kaptak tizenegyest a 42. percben, majd még a szünet előtt kiegyenlített Munoz.

Bár nagy meleg volt, a második félidő sem volt eseménytelen, Andreas Pereira távoli lövéssel tesztelte Vargast. Maradt végül az 1-1, a 26 meccse veretlen Kolumbia így megnyerte a D csoportot és készülhet a Panama elleni negyeddöntőre, míg a csoportmásodikként továbbjutó Brazíliára Uruguay vár.

Még a 7. percben sárga lapot kapott Vinícius Jr., akinek ki kell hagynia a negyeddöntőt.