A csereember elintézte, hogy a sérülten játszó Messi rápihenhessen a Copa-negyeddöntőre

DECCIO SERRANO / NurPhoto / NurPhoto via AFP

Argentína 1-0-ra győzött Chile ellen, és ezzel elsőként jutott negyeddöntőbe a Copa Américán.

A meccs lehetett volna simább is, de Lionel Messi a kapufát találta el az első félidőben, és Claudio Bravo, a chileiek kapusa nagyon jól védett, nem véletlen, hogy a lefújás után őt választották a találkozó legjobbjának.

Messit egyébként combsérülés miatt ápolták a meccsen, és bár elmondása alapján zavarta a fájdalom, végig tudta játszani a mérkőzést.

Amelynek az egyetlen gólja a 88. percben esett, Messi szöglete után a chilei védelem nem tudott felszabadítani, a csereként beállt Lautaro Martínez pedig a léc alá bikázott.

Martínez az első csoportmeccsen, Kanada ellen is a kispadról beszállva talált be, és legutóbbi öt válogatott fellépésén ötször volt eredményes.

Az argentin kapus, Emiliano Martínez hozta magát, és a chileiek előtt ünnepelte a gólt:

A mindkét mérkőzését megnyerő Argentína már biztosan negyeddöntős, úgyhogy Peru ellen Messi akár pihenhet is, nehogy komolyabb legyen a combsérülése.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló, A csoport:

Kanada – Peru 1-0 (0-0)
gól: David (74.)
piros lap: M. Araujo (59., Peru)

Argentína – Chile 1-0 (0-0)
gól: L. Martínez (88.)

Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Argentína 6 pont, 2. Kanada 3, 3. Chile és Peru 1-1 (0-1)