Török ezüstéremmel vonult vissza az Eb-győztes olasz védő

Hakan Akgun / ANADOLU / Anadolu via AFP
Leonardo Bonuccit elbúcsúztatta a Fenerbahce

Bár a Fenerbache megtette a magáét és 6-0-ra nyert az Istanbulspor ellen a török labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában, de ez is csak az ezüstéremhez volt elég, a rivális Galatasaray ugyanis 3-1-re verte a Konyasport.

A Galata 102 ponttal végzett az élen – a gólkirály Mauro Icardi lett 23 találattal –, míg a Fenerbahce 99 pontot gyűjtött.

Utóbbi csapat színeiben csereként pályára lépett Leonardo Bonucci is, aki ezzel befejezte a pályafutását. A 37 éves védő a Fenerbahce előtt a Schäfer Andrást is foglalkoztató Union Berlin futballistája volt, de egyik együttesnél sem játszott akkora szerepet, mint szeretett volna.

Bonucci ezt leszámítva az egész karrierjét Olaszországban töltötte, a leghosszabb és legsikeresebb időszakát a Juventusnál. Kilencszeres bajnoknak és ötszörös Olasz Kupa-győztesnek mondhatja magát, a Serie A-ban 431-szer, az olasz válogatottban, amellyel 2021-ben Európa-bajnokságot nyert, 121-szer lépett pályára. 2016-ban ő lett az év játékosa Olaszországban.