Nemzetközi foci bajnokok ligája

Kis szerencsével, de behúzta az év legfontosabb meccsét az Atlético Madrid

OSCAR DEL POZO / AFP
Samuel Lino lövése a kapufáról pattant szerencsétlen Unai Simónra és onnan a bilbaói kapuba
Öt fordulóval a spanyol labdarúgó-bajnokság vége előtt nagy lépést tett a Bajnokok Ligája-indulás felé az Atlético Madrid labdarúgócsapata, amely talán a szezon legfontosabb bajnokiját nyerte meg szombat este.

Diego Simeone negyedik helyezett csapata a három ponttal mögötte álló Athletic Bilbaót fogadta, a tét az volt, hogy az utolsó öt fordulóra komolyabb előnnyel fordulhat, vagy izgalmassá teszi saját maga számára a hajrát.

Nos, a hazaiak jól kezdtek, és a 15. percben Rodrigo De Paul védőn megpattanó lövésével meg is szerezte a vezetést (1-0).

A 36. percben kis időre félbeszakadt a mérkőzés, a vendégek játékosa, Nico Williams egy szögletrúgáshoz készülve jelezte a játékvezetőnek, hogy rasszista sértéseket kapott. Juan Martínez bíró – ahogy a jegyzőkönyvben rögzítette – a majomhangok hatására aktiválta a rasszizmusellenes protokollt, jelezte az Atlético delegáltjának, hogy

a mérkőzést nem lehet addig folytatni, amíg a hangosbemondón keresztül nem figyelmeztetik a szurkolókat.

Amint ez megtörtént (Koke és Griezmann is kérte a lelátó azon részét, ahonnan a sértegetések érkeztek, hogy hagyják abba) és a huhogás abbamaradt, a meccset folytatni lehetett.

Nico Williams nemes bosszút állt, hiszen a félidő végén egyenlített (1-1) és bőrszínét kiemelve ünnepelt.

Kevesen voltak, hülye emberek vannak mindenhol sajnos. Remélem ez változni fog. Kicsit dühösen ünnepeltem a gólom

nyilatkozta a meccset követően.

A második félidő elején Ángel Correa ismét a hazaiaknak szerzett vezetést, és ugyan a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, egy szerencsés talált megpecsételte a sorsukat: Samuel Lino lövése a kapufáról Unai Simón kapusra, onnan pedig a vendégek hálójába pattant (3-1).

Öt fordulóval a befejezés előtt így az Atlético előnye hat pont a Bilbaóval szemben, és ha nem jön közbe semmi égszakadás-földindulás, akkor a madridiak játszanak ősztől a BL-ben a Real Madrid, a Girona és a Barcelona mellett.

La Liga, 33. forduló

Atlético Madrid – Athletic Bilbao 3-1 (1-1)
gól: De Paul (15.), Correa (52.), Unai Simón (80., öngól), illetve N. Williams (45.)

Las Palmas – Girona 0-2 (0-1)
gól: D. López (26.), Dovbik (57., 11-esből)

Almería – Getafe 1-3 (1-1)
gól: Lozano (41.), illetve Greenwood (27., 48.), J. Mata (61.)

Alavés – Celta Vigo 3-0 (0-0)
gól: G. Simeone (48.), Guridi (54.), Benavídez (86.)