Még a pontszerzésért is kaparnia kellett a Juventusnak a kiesőjelölt ellen

Alessandro Tocco / NurPhoto / NurPhoto via AFP

A Juventus kétgólos hátrányt követően 2-2-es döntetlent játszott a Cagliari otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában.

A Cagliari két tizenegyessel építette fel a kétgólos előnyét: az első büntetőt – amely Bremer kezezése miatt járt – Gaetano, a másodikat – ebben Szczesny volt a ludas, aki elütötte LuvumbótYerry Mina értékesítette.

A Juve erejéből Chiesa révén csak lesgólra futotta az első félidőben, majd a másodikban már sikerült érvényeset is szerezni, Vlahovic szabadrúgásánál a sorfal szélén felugró Makoumbou kifordult, és pont a helyén ment el a labda.

Az Opta statisztikája alapján a szerb csatár az elmúlt két Serie A-idényben négy gólt szerzett szabadrúgásból, ezzel ebben a műfajban ő a topligák legjobbja.

Az egyenlítés a 87. percben jött össze, amikor Yildiz beadása után Mina nem tudta elfejelni a labdát, és talán ezzel a mozdulattal megzavarta Dossenát, aki a saját kapuját vette be.

A 2-2 azt jelenti, hogy a Cagliari nem tudott meglógni a kiesőhelyen álló riválisok elől, míg a Juventus az utolsó öt bajnokiján mindössze hat pontot szerzett.

20. Salernitana 32 26-68 15
A 29. fordulóból elhalasztott Atalanta-Fiorentina mérkőzést később játsszák, a 32. fordulóban félbeszakadt Udinese-AS Roma találkozó pedig április 25-én folytatódik.