„Most voltak a legrosszabbak Klopp irányítása alatt” – Szoboszlait keményen lepontozták a Liverpool meglepő veresége után

Csoda kellene az angol csapattól, hogy megfordítsa az Atalanta elleni párharcot az Európa Ligában.

Komoly meglepetést okozott az Atalanta az Európa Liga csütörtöki negyeddöntőiben, az olasz bajnokság hatodik helyén álló csapat ugyanis 3-0-ra verte az Anfielden az angol bajnoki címért csatázó Liverpoolt.

Vitathatatlan, hogy most volt a legrosszabb a csapat Klopp irányítása alatt. Gyenge volt a Liverpool, elszórta a labdákat, és rengeteg volt a hiba a pálya minden területén

mondta a csapat korábbi védője, Stephen Warnock a BBC-nek.

Jürgen Klopp sem szépítette a dolgot, a TNT Sportsnak nyilatkozva azt mondta, ki kell mondani, hogy ez egy gyenge teljesítmény volt, és őt magát is váratlanul érte, hogy a játékosai ilyen produkcióra is képesek. Hogy a német vezetőedző elégedetlen volt, azt a félidei hármas cseréje is bizonyítja, ekkor állt be Mohamed Szalah, Andy Robertson és Szoboszlai Dominik is, utóbbi eladott labdája után esett az Atalanta harmadik gólja a hajrában.

Volt egy korai blokkolt lövése, azon kívül pedig nem érezte a tempót és a harmadik gól az ő eladott labdájából született. Nem ez volt a legjobb estéje

írta róla a Liverpool Echo, amely

csak 3-as osztályzatot adott a magyar labdarúgónak, a leggyengébbet a Poolból. A Sofascore-nál is a legalacsonyabb pontszámot kapta Szoboszlai.

Szoboszlai statisztikái a Sofascore-nál.

Hogy mekkora szám ez a 0-3 azt jól bizonyítja, hogy nemzetközi kupameccsen holtversenyben ez a legnagyobb arányú hazai veresége a Liverpoolnak, amely 2014 októberében 3-0-ra, 2023 februárjában pedig 5-2-re kapott ki otthon, mindkétszer a Real Madridtól. Nem áll azonban messze a csapattól a nagy fordítás, és Klopp is hisz még abban, hogy megfordítható a párharc.

Hogy megfordítható-e a párharc? Igen – ha olyan jól játszunk, amennyire csak lehet. Képesek vagyunk nyerni 3-0-ra? Lövésem sincs

– mondta, és egyetértett vele Virgil van Dijk is, a csapatkapitány szerint képes lehet a Liverpool a továbbjutásra, előtte azonban kell egy bajnoki győzelem a Crystal Palace ellen, ami segíthet visszatérni a helyes útra.