„Most voltak a legrosszabbak Klopp irányítása alatt” – Szoboszlait keményen lepontozták a Liverpool meglepő veresége után

Visionhaus / Getty Images

Komoly meglepetést okozott az Atalanta az Európa Liga csütörtöki negyeddöntőiben, az olasz bajnokság hatodik helyén álló csapat ugyanis 3-0-ra verte az Anfielden az angol bajnoki címért csatázó Liverpoolt.

Vitathatatlan, hogy most volt a legrosszabb a csapat Klopp irányítása alatt. Gyenge volt a Liverpool, elszórta a labdákat, és rengeteg volt a hiba a pálya minden területén

mondta a csapat korábbi védője, Stephen Warnock a BBC-nek.

Jürgen Klopp sem szépítette a dolgot, a TNT Sportsnak nyilatkozva azt mondta, ki kell mondani, hogy ez egy gyenge teljesítmény volt, és őt magát is váratlanul érte, hogy a játékosai ilyen produkcióra is képesek. Hogy a német vezetőedző elégedetlen volt, azt a félidei hármas cseréje is bizonyítja, ekkor állt be Mohamed Szalah, Andy Robertson és Szoboszlai Dominik is, utóbbi eladott labdája után esett az Atalanta harmadik gólja a hajrában.

Volt egy korai blokkolt lövése, azon kívül pedig nem érezte a tempót és a harmadik gól az ő eladott labdájából született. Nem ez volt a legjobb estéje

írta róla a Liverpool Echo, amely

csak 3-as osztályzatot adott a magyar labdarúgónak, a leggyengébbet a Poolból. A Sofascore-nál is a legalacsonyabb pontszámot kapta Szoboszlai.

Szoboszlai statisztikái a Sofascore-nál.

Hogy mekkora szám ez a 0-3 azt jól bizonyítja, hogy nemzetközi kupameccsen holtversenyben ez a legnagyobb arányú hazai veresége a Liverpoolnak, amely 2014 októberében 3-0-ra, 2023 februárjában pedig 5-2-re kapott ki otthon, mindkétszer a Real Madridtól. Nem áll azonban messze a csapattól a nagy fordítás, és Klopp is hisz még abban, hogy megfordítható a párharc.

Hogy megfordítható-e a párharc? Igen – ha olyan jól játszunk, amennyire csak lehet. Képesek vagyunk nyerni 3-0-ra? Lövésem sincs

– mondta, és egyetértett vele Virgil van Dijk is, a csapatkapitány szerint képes lehet a Liverpool a továbbjutásra, előtte azonban kell egy bajnoki győzelem a Crystal Palace ellen, ami segíthet visszatérni a helyes útra.