A 95. percben szerzett győztes gólt, úton a halhatatlanság felé az Inter

Filippo MONTEFORTE / AFP
Davide Frattesi a ráadásban szerezte az Inter győztes gólját
A listavezető Internazionale 2-1-re nyert a bennmaradásért küzdő Udinese otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának hétfői zárómérkőzésén.

A 40. percben Lazar Samardzic találatával a hazaiak kerültek előnybe (1-0). A szünet után Carlos Augusto gólját les miatt nem adták meg, de az 55. percben Hakan Calhanoglu büntetőből egyenlített (1-1). A 95. percben Lautaro Martínez lövését Maduka Okoye a kapufára ütötte, de a kipattanót Davide Frattesi közvetlen közelről a kapuba lőtte (1-2).

Az Inter a bajnokságban szeptember vége, azaz 25 forduló óta veretlen, 14 pontos előnnyel vezet az AC Milan előtt és hajszálnyira van a bajnoki cím elnyerésétől. Amennyiben a papírforma szerint a következő körben legyőzi a Cagliarit, a Milan pedig a Sassuolót, akkor lehet, hogy éppen az április 22-i milánói derbin döntheti el az aranyérem sorsát.

A csapat így is úton van a halhatatlanság felé: azzal, hogy az első 31 forduló mindegyikén betalált, felülmúlta a Juventus korábbi, 2013-14-es rekordját.

De veszélyben lehet a torinóiak másik csúcsa is: az Antonio Conte vezette Juve 2013-14-ben 102 pontot szerzett, azonban amennyiben az Inter megnyeri a hátralévő hét bajnokiját, akkor 103 ponttal zár.