Felpiszkálta a Bayernt, nagy verést kapott a Darmstadt

Kirill KUDRYAVTSEV / AFP
Harry Kane már 31 gólnál jár a debütáló Bundesliga-szezonjában
Győzelemmel folytatta szereplését a Bayern München, amely a német labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában 5-2-re nyert a Darmstadt vendégeként.

Az utolsó helyen szerénykedő hazaiak ráijesztettek a bajorokra, a 28. percben ugyanis Skarke megszerezte a vezetést. Megrázta magát a Bayern, és még a szünet előtt fordított: előbb Musiala egyenlített (1-1), majd a ráadásban Kane immáron a 31. bajnoki találatát szerezte, ezúttal fejesből (1-2).

Az angol támadó ezzel újabb rekordot döntött meg: debütáló szezonjában 31. góljával megelőzte az 1963-64-ben 30 találatig jutott Uwe Seelert.

A szünet után előbb Musiala növelte az előnyt (1-3), majd a 74. percben adott egy gólpasszt Gnabrynak is (1-4).

A 93. percben a francia cserecsatár, Tel is betalált, de még nem volt vége, a 2-5-ös végeredményt Vilhelmsson állította be.

Bundesliga, 26. forduló

Darmstadt – Bayern München 2-5 (1-2)
gól: Skarke (28.),Wilhemsson (90+5.), illetve Musiala (36., 64.), Kane (45+1.), Gnabry (74.), Tel (90+3.)

Heidenheim – Mönchengladbach 1-1 (0-1)
gól: Dinkci (66.), illetve Hack (9.)

Mainz – Bochum 2-0 (1-0)
gól: Burkardt (45+3., 71., az elsőt 11-esből)

Union Berlin – Werder Bremen 2-1 (0-0)
gól: Vertessen (50.), Aaronson (52.), illetve Weiser (63.)

Wolfsburg – Augsburg 1-3 (1-1)
gól: Wimmer (9.), illetve Maier (45+2.), Jakic (61., 79.)