Első gólját lőtte a Realban a 19 éves tehetség

Jose Breton / NurPhoto / NurPhoto via AFP

A Real Madrid a hajrában szerzett gólokkal tette kiütésessé a Celta Vigo elleni győzelmét.

Egy szöglet után került előnybe a Real, Rüdiger fejesét még bravúrral védte Guaita, aki Vinícius Junior közeli ismétlésébe is belekapott, de a brazil támadó újabb próbálkozását már nem foghatta.

Az Opta adatai alapján a 2021-2022-es idény kezdete óta Vinícius 102 bajnoki gólban vállalt szerepelt (hatvanegyet ő lőtt, negyvenegynél gólpasszos volt), ezzel ebben az időszakban ő a LaLiga legeredményesebb játékosa.

Egészen a 79. percig maradt az 1-0, aztán ismét góllal zárult egy Real-szöglet: Rüdiger bombaerős fejese a lécről a gólvonalra pattant, majd onnan Guaita kapusra, és így csorgott be a gólvonalon túlra.

A gólt hivatalosan Guaita öngóljának írták be, és a Celta két öngóllal zárta a meccset, mert pár perc múlva Vinícius beadásánál a kapus elszámolta magát, és ezzel annyira megzavarta csapattársát, Carlos Domínguezt, hogy a védő szinte elugrani sem tudott a labda elől, ami róla került a kapuba.

A végeredmény a 94. percben alakult ki, amikor egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Ceballos remek labdát tolt Arda Güler elé, a 19 éves török tehetség pedig a kapust kicselezve talált be, megszerezve ezzel első gólját a Real mezében. A meccs összefoglalóját itt lehet megnézni.

A Real hét ponttal vezet a második Girona előtt, és 22 mérkőzés óta veretlen a bajnokságban.

20. Almerí­a 27 25-55 9
A Granada-Valencia mérkőzést a valenciai épülettűz miatt április 4-re halasztották