Szczesny kivédte Osimhen büntetőjét, mégis kikapott Nápolyban a Juve

CARLO HERMANN / AFP
Kvarachelia (jobbra) lőtte a Napoli első gólját
2-1-re győzött a Napoli labdarúgócsapata a Juventus ellen az olasz bajnokság 27. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A mérkőzésen a Juve szerezhetett volna vezetést, de a 34. percben Vlahovic a kapufát találta el. Bezzeg a hazaiak nem hibázták el első nagy helyzetüket, a 43. percben Kvarachelia lőtt 10 méterről a jobb alsó sarokba (1-0).

A szünet után sokáig nem tűnt úgy, hogy ez a Juventus képes lehet a gólszerzésre, de aztán a 81. percben Chiesa 15 méterről egyenlített (1-1).

A hajrában aztán ismét a Napoli következett, Osimhen buktatásáért tizenegyest ítélt a játékvezető. A labda mögé a nigériai támadó állt, ám lövését Szczesny kivédte. pechjére Raspadori érkezett elsőként a kipattanóra és nem hibázott (2-1).