Megállíthatatlanul száguld történelmi aranyérme felé a Leverkusen

INA FASSBENDER / AFP
Grimaldo szerezte a Leverkusen második gólját
A Bayer Leverkusen 24 fordulót követően is veretlenül éllovas a német élvonalban, amelynek vasárnapi játéknapján 2-0-ra győzött a 14. perctől emberhátrányban futballozó Köln vendégeként.

Kétségtelen, hogy a listavezető helyzetét megkönnyítette Thielmann korai kiállítása, de bő húsz perc kellett ahhoz, hogy ezt a leverkusen kihasználja Frimpong közeli találatával (0-1).

AZ 51. percben majdnem egyenlítettek a hazaiak, de Adamjan közelről a kapufát találta el. A vendégek győzelmét végül a 73. percben Grimaldo biztosította be (0-2).

Xabi Alonso együttese az egész idényben veretlen, minden sorozatot figyelembe véve eddigi 34 találkozójából 30-at megnyert, négyszer pedig döntetlent játszott.

Sikerének köszönhetően tíz fordulóval a szezon vége előtt tíz pont az előnye a Bayern München előtt.