A Milan sztárja szenzációs góllal törte meg az öt hónapja tartó rossz sorozatát

Isabella BONOTTO / AFP

Az Inter simán nyert, a Milan és a Napoli viszont csak döntetlent játszott a Serie A 26. fordulójában.

Az Inter eddig minden tétmeccsét megnyerte 2024-ben, és ez a sorozat Leccében sem szakadt meg.

A góllövőlista éllovasa, Lautaro Martínez duplázott, ezzel a Serie A-ban idén 22 találatnál jár, az Inter mezében pedig már 101 bajnoki gólnál, és Nyers István, valamint Mauro Icardi után ő lett a milánóiak harmadik légiósa, aki eljutott a százas mérföldkőig.

A címvédő Napoli hiába váltott edzőt, a Walter Mazzarri helyére érkező Francesco Calzonával egyelőre csak két 1-1-es döntetlenre futotta. A Cagliari elleni iksz azért is lehet bosszantó a nápolyiak számára, mert a szárdok a 90+6. percben egyenlítettek Luvumbo révén.

Az Atalanta ebben az idényben a hazai bajnokin és az olasz kupában is legyőzte a Milant, de a harmadik diadal már nem jött össze. A Milan már a 3. percben vezetett, Leao szenzációs gólt szerzett, és ezzel megtörte a szeptember 23. óta fennálló góltalansági sorozatát a Serie A-ban. A félidő végén tizenegyesből egyenlített az Atalanta, egy szögletnél Giroud túl magasra emelte a lábát, így eltalálta Holm karját és talán a mellkasát is, a bergamói védő persze a fejét fogva rogyott a földre, és a VAR-nál ez büntetőt ért, amit Koopmeiners lőtt a kapu közepébe.

A második félidőben aktívabb volt a Milan, de az Atalanta kapusa, Carnesecchi jó napot fogott ki, így maradt az 1-1.