Gazdagék egy észbontó öngól ellenére is nyertek a Bajnokok Kupájában

Idegenbeli győzelemmel kezdte meg szereplését a Philadelphia Union labdarúgócsapata a CONCACAF Bajnokok Kupájában, amely Gazdag Dániellel a soraiban 3-2-re nyert a Costa Rica-i Deportivo Saprissa vendégeként.

Pedig a mérkőzés szörnyen indult az amerikai csapat számára, a 28. percben az Union védője, Jakob Glesnes szorongatott helyzetben megpróbált a félpályáról hazaadni, de a pattogó labda annyira meglepte kapusát, Andre Blake-et, hogy bár megpróbálta mellel megszelídíteni a labdát, elvétette, így a komikus jelenet egy kapitális öngóllal párosult.

A philadelphiaiak azonban nem omlottak össze, a második félidőben az argentin Julián Carranza mesterhármast ért el – kétszer Gazdag adta a gólpasszt –, így még az is belefért, hogy a hazaiak Gerald Taylor révén szépítsenek (2-3).

A nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharc visszavágóját egy hét múlva, február 28-án rendezik.