Elmaradt a testvérpárharc, bucira verte ellenfelét az Inter

GABRIEL BOUYS / AFP
Boulaye Dia (Salernitana) és Davy Klaassen (Inter) a pénteki mérkőzésen
A listavezető Internazionale 4-0-ra legyőzte otthon a sereghajtó Salernitanát az olasz labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának pénteki játéknapján.

A hazaiak gyorsan elintézték a mérkőzést, hiszen Thuram, majd Lautaro Martínez két perc alatt betalált az első félidő közepén, a szünetre pedig Dumfries találatával már 3-0-s előnnyel mehettek a milánóiak. A végeredményt a cserecsatár, Arnautovic állította be a ráadásban (4-0).

A fiúk zseniálisak voltak, mert a Salernitana veszélyt jelentett néhány nagy csapatra, ezért tudtuk, hogy nem lesz könnyű meccs. A bajnoki címig még hosszú út áll előttünk, addig egymás után sok meccsre kell felkészülnünk

– nyilatkozta Simone Inzaghi edző, aki már a keddi, Atlético Madrid elleni Bajnokok Ligája-csatár készül.

A várt testvérpárbaj azonban elmaradt pénteken, hiszen a Salernitana egy hete menesztette Filippo Inzaghit, így a nagy verést már az új trénerrel, Fabio Liveranival szenvedte el a dél-olaszországi csapat.

A milánói kék-feketék ezzel tovább nyújtották veretlenségi sorozatukat a Serie A-ban.

Az Inter utoljára tavaly szeptember 27-én kapott ki a bajnokságban, ahol immár sorozatban nyolc mérkőzést nyert meg, előnye pedig 10 pontra hízott a szombaton Veronában pályára lépő, második helyezett Juventusszal szemben.