A Vinícius, Bellingham páros szétszedte a spanyol bajnokság meglepetéscsapatát

BURAK AKBULUT / ANADOLU / Anadolu via AFP

A Real Madrid megmutatta, ki az úr a spanyol bajnokságban, és 4-0-ra verte az idény meglepetéscsapatát, a Gironát.

Látványos Vinícius-góllal nyitott a Real, mindössze hat perc telt el, amikor a brazil támadó 22 méterről bombázott a kapu bal oldalába.

Vinícius a második gólból is kivette a részét, külsővel indította Bellinghamet, aki kicselezte a kapust, mielőtt a hálóba emelt.

Ebből a szögből látszik igazán, mennyire penge volt Vinícius külsős passza:

A harmadik Real-gól is ugyanilyn koprodukció után született meg, a brazil klasszis szédítette a védőket, majd éles szögből is lőtt, a kapus által kiütött labdát pedig az angol középpályás pofozta be.

A 20 éves Bellingham első madridi évében már 20 gólnál jár minden sorozatot számolva, a topligákban rajta kívül csak Kylian Mbappé, Harry Kane, Lautaro Martínez és Erling Haaland jutott el legalább húsz találatig!

A Real nem állt meg három gólnál, Vinícius szerelt a félpályánál, majd Rodrygóhoz került a labda, aki a 16-osig nyargalt, és a bal sarkot választotta.

Hogy 4-0 maradt a vége, az Joselún múlt, aki az Arda Güler által kiharcolt 11-est a kapufára lőtte. De ez is bőven belefért, a Real a közvetlen rivális legyőzésével immár öt ponttal vezeti a bajnokságot. A meccs összefoglalóját itt lehet megnézni.

Yaakobishvili Antal, a Girona magyar utánpótlás-válogatott védője a kispadról nézte végig a mérkőzést.