Kabaréba illő góllal vezetést szerzett, de a ráadásban összeomlott a Fiorentina

Maurizio Lagana / Getty Images
A Lecce játékosai ünneplik győzelmüket
A Fiorentina 3-2-es vereséget szenvedett a Lecce vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

A hazaiak a 17. percben szereztek vezetést Oudin révén, azonban a második félidőben fordítottak a firenzeiek: Mandragora 17 méterről egyenlített (1-1), majd a 67. percben egy komikus góllal már 2-1-es előnybe került.

Falcone kapus végzett el egy szabadrúgást, visszakapta a labdát Baschirottótól, majd ismét a védőtárshoz passzolt volna, ám Beltrán közbelépett a lábáról a bal sarokba gurult a labda (1-2).

A hajrá azonban a hazaiaké lett, a 90. percben Piccoli fejessel egyenlített (2-2), a 92. percben pedig Dorgu nagyon szépen lőtte ki a bal felső sarkot (3-2).

A Konferencia Ligában nyolcaddöntős firenzeiek négy kör óta nem gyűjtötték be a három pontot, míg a hosszabbításban két gólt szerezve fordító hazaiak sikerükkel megszakították hat találkozón át tartó nyeretlenségüket a Serie A-ban.

Serie A, 23. forduló

Lecce–Fiorentina 3-2 (1-0)
gól: Oudin (17.), Piccoli (90.), Dorgu (90+2.), illetve Mandragora (50.), Beltrán (67.)