Csodacseréje mentette meg a Milan estéjét

Giuseppe Maffia / NurPhoto / NurPhoto via AFP
Luka Jovicnak egy perc is előg volt a gólszerzéshez
A harmadik helyezett Milan 3-2-re nyert a Frosinone vendégeként szombaton az olasz labdarúgó Serie A 23. fordulójában.

Jól kezdett a Milan, hiszen a 17. percben Giroud góljával vezetést szerzett (0-1), ám Soulé nem sokkal később büntetőből egyenlített (1-1), sőt, a Frosinone a 65. percben Mazzitelli révén át is vette a vezetést (2-1).

Rákapcsoltak a vendégek, a 72. percben Gabbia egyenlített, majd Jovic csodacserévé vált, hiszen a 80. percben beállt, egy perc múlva pedig győztes gólt szerzett (2-3).

Stefano Pioli, a Milan edzője azt mondta, nagyszerű meccset játszottak és elégedett azzal, amit mutattak. A jövőjével kapcsolatos pletykákra azonban nem reagált.

„Nem érdekel, az a fontos, hogy a jelenre koncentráljunk. Ez az, ami felkészít minket a jövőre. Van egy klub, amely értékeli a munkát, én remekül érzem magam a Milannál, ezt már az első naptól kezdve mondtam” – nyilatkozta.

Luka Joviccal kapcsolatban ennyit közült, olyan játékos, aki képes bármikor eldönteni egy meccset.

Keveset játszik, de ha pályára küldöm, mindig készen áll. Nagyon biztatom őt, jó, hogy nem adja fel.

Azt hozzátette, annak örülne legjobban, ha a vasárnapi Inter-Juve rangadó döntetlennel zárulna.

Serie A, 23. forduló

Frosinone – AC Milan 2-3 (1-1)
gól: Soulé (24., 11-esből), Mazzitelli (65.), illetve Giroud (17.), Gabbia (72.), Jovic (81.)

Empoli – Genoa 0-0

Udinese – Monza 0-0

Bologna – Sassuolo 4-2 (1-2)
gól: Zirkzee (24.), Fabbian (73.), Ferguson (83.), Saelemaekers (86.), illetve Thorstvedt (13.), Volpato (34.)