Csoda az FA Kupában: 38 lövése volt az ellenfélnek, mégis a hatodosztályú kiscsapat ment tovább

Ben Stansall / AFP

Óriási meglepetés az FA Kupában: a hatodosztályú Maidstone United kiejtette a másodosztályú Ipswichet, és ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

A National League-ben szereplő kiscsapat az első félidő végén Reynolds emelésével szerzett vezetést,

de az 56. percben Sarmiento lövésével egyenlített az Ipswich, amely a Championship második helyén áll, vagyis jelen állás szerint feljutna a Premier League-be.

A végén mégis a Maidstone örülhetett, Reynolds ezúttal a gólpasszt adta, a támadást pedig Corne fejezte be.

A Maidstone úgy jutott tovább, hogy mindössze 22 százaléban birtokolta a labdát, a kapura lövések aránya 38-2, a szögletarány 11-0 volt az Ipswich javára. De hiába. Az ilyen meccsek miatt tartják a világ legjobb kupasorozatának az FA Kupát!