Az Afrika Kupán kiderült, gólt ér, ha van egy éles eszű csatárod

SIA KAMBOU / AFP

Gólt ért Patson Daka gyors helyzetfelismerése és Kings Kangwa remek rúgótechnikája az Afrika Kupán.

Zambia a Kongói DK ellen játszotta első meccsét, és 0-0-s állásnál Lionel Mpasi kapus a 16-oson kívül fejjel mentett Daka elől. Bár a csatár ütközött a kapussal, villámgyorsan felpattant, és elvégezte a bedobást, a labda pedig Kangwa elé került, aki nyomban ráemelte, mivel Mpasi még kint kolbászolt. A Kongói DK két védője így is kisegíthette volna a kapust, ám mindketten elvétették a labdát, amely az üres kapuban landolt.

Zambia azonban mindössze négy percig vezetett, mert a Brentfordban játszó Wissa egy szép támadás végén egyenlített. A második félidőben úgy tűnt, a Kongói DK kezezés miatt büntetőt lőhet, ám ezt a videózás után visszavonta az etióp bíró, így maradt az 1-1.

A csoport másik meccsén a katari vébén negyedik helyen végzett Marokkó 3-0-ra verte Tanzániát. Marokkó a csapatkapitány Saiss révén szerzett vezetést a 30. percben, de Hakimiék csak akkor tudták lezárni a találkozót, amikor Miroshi megkapta a második sárgáját, és Tanzánia ezzel tíz emberre fogyatkozott.