Szalah 97. perces büntetőjével úszta meg Egyiptom a kellemetlen vereséget

Ulrik Pedersen / DeFodi Images via Getty Images

Meglepetésre csak 2-2-es döntetlent játszott a többi közt Mohamed Szalahval felálló Egyiptom első csoportmeccsén az idei Afrika Kupán. A torna egyik legnagyobb esélyesének tartott, legutóbb ezüstérmet szerző válogatott már a 2. percben vezetett, és az első félidőben akár többgólos előnybe is kerülhetett volna.

Maradt azonban az 1-0, a fordulás után pedig Mozambik pillanatok alatt fordított, Bauque gólja előtt ráadásul óriásit hibázott az egyiptomi védelem. Bár Egyiptom a második félidőben is többet próbálkozott, végül Szalah 97. percben értékesített büntetőjével (a labda a kapufáról pattant be) tudott egy pontot megmenteni.

Ez lehetett volna Mozambik első győzelme az Afrika Kupán. Most szerepel a negyedik tornáján a csapat, a kései egyiptomi egyenlítés után nulla győzelem, három döntetlen és tíz vereség a csapat mérlege.

A játéknap korábbi meccsén Nigéria sem tudott nyerni, Victor Osimhenék 1-1-et játszottak Egyenlítői Guineával.