Elképesztő VAR-baki és egy kimaradt büntető után nyert az Inter

A listavezető Inter házigazdaként 2-1-re legyőzte a Veronát az olasz labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának szombati játéknapján.

A mérkőzés nem akármilyen végjátékban dőlt el, a rendes játékidő leteltekor Lautaro Martínez, illetve Thomas Henry találatival 1-1 volt az állás, ám 93. percben Davide Frattesi egy kapusról lecsorgó labdát követően megszerezte a győztes gólt (2-1).

Az akció kezdetekor azonban egy súlyos szabálytalanság történt: Alessandro Bastoni egyszerűen lekönyökölte Ondrej Dudát, ám a játékvezető, valamint az asszisztense továbbot intett, és később a videobíró sem jelzett szabálytalanságot.

Lehetetlen, hogy a gólt nem érvénytelenítette a VAR. Egyértelműen szabálytalan volt. Ez nem hiba, ez tiszteletlenség. A hibákat elfogadnám

dühöngött Sean Sogliano, a Verona sportigazgatója.

Az más kérdés, hogy a Verona megkapta az esélyt az egyenlítésre, ám a 99. percben Henry tizenegyesből a kapufát találta el.

Serie A, 19. forduló

Internazionale – Verona 2-1 (1-0)
gól: L. Martínez (13.), Frattesi (90+3.), illetve Henry (74.)

Frosinone – Monza 2-3 (0-2)
gól: Harrui (56.), Soulé (76., 11-esből), illetve Dany Mota (18.), Carboni (45.), Soulé (55., öngól)

Lecce – Cagliari 1-1 (1-0)
gól: Gendrey (31.), illetve Oristanio (68.)

Sassuolo – Fiorentina 1-0 (1-0)
gól: Pinamonti (9.)