A Juventus után az Intert is megtréfálta az újonc

Piero CRUCIATTI / AFP

Az újonc Genoa pontot szerzett a listavezető Inter ellen a Serie A 18. fordulójában.

Az Inter legutóbbi bajnokija után azt írtuk az akkor mesés gólpasszt adó Arnautovicról, hogy még nincs bajnoki gólja a milánóiak mezében, nos, az osztrák csatár most eredményes volt, Barella lövése egy védőt majd a kapust érintve csattant a jobb kapufán, végül Arnautovic küldte az üres kapuba.

A szünetben mégis 1-1 volt az állás, mert a hosszabbítás hetedik percében Dragusin fejesét Sommer csak beljebb segítette, védeni nem tudta. A második félidőben az Inter nem tudott még egy gólt begyötörni,

úgyhogy az Alberto Gilardino által irányított Genoa a Juventus után újabb nagycsapattól lopott pontot.

A Lazio ugyan hátrányba került a Frosinone ellen, de a 70. és a 72. percben is betalált, és ezzel fordított. Mindkét gól argentin, dán koprodukció révén született meg, előbb Isaksen beadása után Castellanos küldött csodaszép ívelt fejest a bal sarokba, majd Garritano hibája után Castellanos készített elő Isaksennek. A győzelmet a spanyol védő, Patric biztosította be, aki egy szöglet utáni lecsorgót pofozott be.

Serie A, 18. forduló:

Genoa – Internazionale 1-1 (1-1)
gól: Dragusin (45+7.), illetve Arnautovic (42.)

Lazio – Frosinone 3-1 (0-0)
gól: Castellanos (70.), Isaksen (72.), Patric (84.), illetve Soulé (58., 11-esből)

Fiorentina – Torino 1-0 (0-0)
gól: Ranieri (83.)

Napoli – Monza 0-0