Letelt a hosszabbítás, amikor győztes gólt szerzett az Arsenal

JUSTIN TALLIS / AFP
Elképesztő mérkőzésen, hétgólos csatában szerezte meg a három pontot az Arsenal labdarúgócsapata a Premier League 15. fordulójában keddi mérkőzésén.

A listavezető az eddig mindössze 9 pontot gyűjtött Luton Town otthonában lépett pályára, ám az újonc nagyon szívós ellenfélnek bizonyult.

A vendégek Gabriel Martinelli góljával szereztek vezetést a 20. percben (0-1), Osho gyorsan egyenlített (1-1), majd a félidő utolsó percében Gabriel Jesus ismét az Arsenalt juttatta előnyhöz (1-2).

Szünet után Adebayo egyenlített (2-2), sőt, Barkley révén az 57. percben meglepetésre már a Luton állt jobban (3-2). De csak három percig, Havertz egyenlített (3-3).

Úgy tűnt, nem változik már az eredmény, a játékvezető hatperces hosszabbítást jelzett, ám annak lejárta után még jött a slusszpoén: Ödegaard beadását Rice szépen felemelkedve a bal alsó sarokba bólintotta (3-4).

Premier League, 15. forduló

Luton Town – Arsenal 3-4 (1-2)
gól: Osho (25.), Adebayo (49.), Barkley (57.), illetve Gabriel Martinelli (20.), Gabriel Jesus (45.), Havertz (60.), Rice (90+7.)

Wolverhampton – Burnley 1-0 (1-0)
gól: Hvang (42.)