Vágtat a Premier League élén az Arsenal

Glyn KIRK / AFP
Sorozatban ötödik tétmérkőzését nyert mer az Arsenal labdarúgócsapata, amely a hétközi, Lens elleni kiütéses BL-sikert követően szombaton 2-1-re verte a Wolverhampton Wandererst, ezzel megerősítette vezető helyét a tabellán.

A hazaiak szűk negyedóra alatt eldöntötték a mérkőzést, hiszen Bukayo Saka a 6. percben vezetést szerzett (1-0), majd Martin Ödegaard 13. percben kilőtte a bal alsó sarkot (2-0).

Ugyan a 86. percben Matheus Cunha szépített, de egyenlíteni már nem tudott (2-1).

A Manchester United 1-0-ra kikapott a Newcastle United otthonában, A találkozó egyetlen gólját Anthony Gordon szerezte az 56. percben. Harry Maguire a 89. percben egyenlített, de találatát les miatt nem adták meg. Sikerének köszönhetően a Newcastle a Manchester United elé került a tabellán.

Premier League, 14. forduló

Arsenal – Wolverhampton Wanderers 2-1 (2-0)
gól: Saka (6.), Ödegaard (13.), illetve Cunha (86.)

Brentford – Luton Town 3-1 (0-0)
gól: Maupay (49.), Mee (56.), Baptiste (81.), illetve Brown (76.)

Burnley – Sheffield United 5-0 (2-0)
gól: J. Rodríguez (1.), Larsen (29.), Amdouni (73.), Koleosho (75.), Brownhill (80.)

Nottingham Forest – Everton 0-1 (0-0)
gól: McNeil (67.)

Newcastle United – Manchester United 1-0 (0-0)
gól: Gordon (56.)