Nemzetközi foci bajnokok ligája

Az Arsenal 27 perc alatt ledózerolta az ellenfelét, a Real győztes gólját egy 19 éves srác lőtte

Adrian DENNIS / AFP

6-0-ra győzött az Arsenal a Lens ellen, és ezzel csoportelsőként jutott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe.

Az Arsenalnak egy döntetlen is elég lett volna, de a londoniak nem bíztak semmit a véletlenre, 27 perc alatt négy góllal küldték padlóra a vendégeket.

A hétvégén csereként beállva győztes gólt szerző Havertz ezúttal kezdő volt, és egy szemfüles találattal ő nyitotta meg a gólfesztivált.

A második gól Saka érdeme volt, aki két védő között kotorta ki a labdát Gabriel Jesusnak, aki még egy pimasz lövőcselt is bedobott, mielőtt a hálóba talált.

Aztán Saka is feliratkozott a góllövők közé, jókor volt jó helyen, mert a kapus védése után róla pattant be a labda.

A 27 perces gólszüret legszebb villanását Martinelli produkálta, aki szépen beforgatta a védőjét, majd kilőtte a hosszút.

Az Arsenal előtt ilyen rövid idő alatt csak egy angol csapat tudott négy gólt vágni egy BL-meccsen: 1998 novemberében a Manchester United szórta meg hasonlóképpen a dán Bröndbyt.

A félidő vége azonban 5-0 volt, mert még Ödegaard is vállalt egy gólt egy remek kapáslövésből, ezzel pedig felállított egy rekordot az Arsenal, korábban ugyanis egyetlen angol klub sem vezetett öttel egy BL-találkozó szünetében.

A 6-0-s végeredményt Jorginho állította be büntetőből, és ezzel a győzelemmel az Arsenal a Sevillában óriási fordítást bemutató PSV-t is magával vitte a 16 közé. A 0-6 a Lens legsúlyosabb veresége a nemzetközi porondon, és egyben francia negatív rekord is, mivel korábban egyetlen csapat sem kapott ki hat góllal a BL-ben.

Az olasz bajnok Napoli a Real otthonában igyekezett megváltani a nyolcaddöntős helyét. Nápolyi szempontból jól indult a meccs, Simeone ugyanis korán gólt szerzett,

de a Real szinte azonnal válaszolt, az elmúlt meccseken óriási formában futballozó Rodrygo szétlőtte a bal felsőt.

A félidőben már a Real állt jobban, Alaba tökéletes beadását Bellingham fejelte be,

de a fordulás után Anguissa egy szerencsésen elé pattanó labdát bebikázott, és ezzel ismét döntetlenre állt a meccs.

Bár a Napoli számára volt csak igazi tétje a meccsnek, mégis hatalmas Real-fölényben telt a második félidő második fele, és a 19 éves, második BL-meccsét játszó Paz távoli lövését Meret bevédte, így ismét a Real állt jobban.

A végén még a temérdek helyzetet elpuskázó Joselu is gólra váltott egy mesés Bellingham-passzt,

úgyhogy a Napoli még nem jutott tovább, de az utolsó körben egy pontot is elég szereznie a Braga ellen. A portugál csapat a 30. percben emberhátrányba került a pocsék formában lévő Union Berlin ellen, de egy pontot tíz emberrel is megmentett.

Az Arsenalhoz hasonló első félidőt produkált a Benfica, amely a már továbbjutott Inter ellen 3-0-ra elhúzott 34 perc alatt. Mindhárom gólt az a Joao Mario szerezte, aki korábban szerepelt a milánói csapatban.

Joao Mario először:

Másodszor és harmadszor:

A félidőben a tavaly döntőt játszó Inter edzője, Simone Inzaghi odacsaphatott, mert az olaszok a második félidőben teljesen más arcukat mutatták, és a 72. percre eltüntették a hátrányukat. Sőt a 90+5. percben Barella a jobb kapufát döngette meg, úgyhogy akár a győzelmet is megszerezhette volna az Inter.

Volt izgalom Münchenben is, a már továbbjutott Bayern ugyanis nem szakadt meg a Köbenhavn ellen, amely a hajrában majdnem megnyerte a meccset, ám Neuer pár másodpercen belül két óriási bravúrt mutatott be. A hosszabbításban a francia játékvezető, Stephanie Frappart büntetőt ítélt a Bayern javára, amikor Ankersen karjára pattant a labda, ám a videózás után megváltoztatta a döntését, és visszavonta a 11-est.

A dánok így elvittek egy pontot, és ha az utolsó körben legyőzik hazai pályán a Galatasarayt, akkor bejutnak a nyolcaddöntőbe.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:
Bayern München (német) – FC Köbenhavn (dán) 0-0

Galatasaray (török) – Manchester United (angol) 3-3 (1-2)
gól: Zijes (29., 62.), Aktürkoglu (71.), illetve Garnacho (11.), Fernandes (18.), McTominay (55.)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Bayern München 13 pont, 2. FC Köbenhavn 5 (7-8), 3. Galatasaray 5 (10-12), 4. Manchester United 4

B csoport:
Arsenal (angol) – Lens (francia) 6-0 (5-0)
gól: Havertz (13.), Gabriel Jesus (21.), Saka (23.), Martinelli (27.), Ödegaard (45+1), Jorginho (86., tizenegyesből)

Sevilla (spanyol) – PSV Eindhoven (holland) 2-3 (1-0)
gól: Sergio Ramos (24.), en-Nesziri (47.), illetve Szajbari (68.), Gudelj (81., öngól), Pepi (92.)
kiállítva: Ocampos (66., Sevilla)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Arsenal 12 pont, 2. PSV Eindhoven 8, 3. RC Lens 5, 4. Sevilla 2

C csoport:
Real Madrid (spanyol) – Napoli (olasz) 4-2 (2-1)
gól: Rodrygo (11.), Bellingham (22.), Paz (84.), Joselu (94.), illetve Simeone (9.), Anguissa (47.)

Braga (portugál) – Union Berlin (német) 1-1 (0-1)
gól: Djalo (51.), illetve Gosens (42.)
kiállítva: Niakate (30., Braga)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Real Madrid 15 pont, 2. Napoli 7, 3. SC Braga 4, 4. Union Berlin 2

D csoport:
Benfica (portugál) – Internazionale (olasz) 3-3 (3-0)
gól: Joao Mario (5., 13., 34.), illetve Aranutovic (51.), Frattesi (58.), A. Sánchez (72., tizenegyesből)
kiállítva: Antonio Silva (86., Benfica)

Real Sociedad (spanyol) – Salzburg (osztrák) 0-0

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Real Sociedad 11 pont (7-2), 2. (és továbbjutott) Internazionale 11 (8-5), 3. FC Salzburg 4, 4. Benfica 1