Románia Felcsúton jutott ki az Eb-re, 14 gólt szereztek a franciák

Vasvári Tamás / MTI
Eldőlt a továbbjutás kérdése a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők I csoportjában, ahol az első két helyen álló Svájc és Románia egy fordulóval a befejezés előtt behozhatatlan előnyre tett szert.

A svájciak úgy tűnt, hogy Vargas 47. percben szerzett góljával legyőzik Koszovót, ám Hyseni a 82. percben egyenlíteni tudott (1-1). Románia a felcsúti összecsapáson hátrányról fordított Izrael ellen, a győztes gólt Ianis Hagi szerezte a 63. percben (1-2).

A B csoportban Franciaország története legnagyobb győzelmét beállítva: 14-0-ra verte a 72 percet emberhátrányban játszó Gibraltárt. A vb-döntős 1995 szeptemberében az azerieket verte 14 góllal…

A csoport másik mérkőzésén Hollandia Weghorst korai góljával 1-0-ra nyert Írország ellen, így szintén kiharcolta a továbbjutást.

Eb-selejtezők

B csoport
Franciaország – Gibraltár 14-0 (7-0)
gól: Santos (3., öngól), Thuram (4.), Zaïre-Emery (16.), Mbappé (30., 74., 82., az elsőt 11-esből), Clauss (34.), Coman (36., 65.), Fofana (37.), Rabiot (63.), Dembélé (73.), Giroud (89., 90+1.)

Hollandia – Írország 1-0 (1-0)
gól: Weghorst (11.)