Suárez 19 perc alatt elért mesterhármassal nyerte meg csapatának a fontos rangadót

Maxi Franzoi / AGIF / AGIF via AFP

Luis Suárez 19 perc alatt mesterhármast szerzett, és ezzel megnyerte a Botafogo elleni brazil bajnokit csapatának, a Grémiónak.

A 36 éves klasszis a második félidőben rázta meg magát, az 50. percben egy lecsorgó labdát begyűjtve, a kapust és egy védőt becsapva szépített 3-2-re, majd három perccel később egyenlített, amikor Ferrerira remek passza után kihasználta, hogy a kapus tétovázik.

Az uruguayi válogatott gólrekordere itt nem állt meg, a második félidő közepén egy kényszerítő után vágta be a harmadik gólját, és ezzel nagyon fontos három ponthoz juttatta a Grémiót.

A Porto Alegre-i klub ugyanis befogta pontszámban a Botafogót, igaz, utóbbi egy meccsel kevesebbet játszott.

A meccs összes gólja itt nézhető meg:

A brazil bajnokság hajrája nagyon kiélezettnek ígérkezik, a Botafogo és a Grémio (59-59 pont) mellett ugyanis a Palmeiras (59), az RB Bragantino (58) és a Flamengo (58) is az aranyéremre pályázik. A Grémiónak és a Palmeirasnak öt-öt, a másik három riválisnak hat meccse van hátra.

Suáreznek 28 bajnokin 14 gólja és 10 gólpassza van, a góllövőlistán így harmadik, az előkészítésben viszont ő a legjobb a ligában.