EL: Szoboszlai sem tudott segíteni, kikapott a Liverpool

Charly TRIBALLEAU / AFP
Az első három mérkőzését megnyerő Liverpool 3-2-es vereséget szenvedett Toulouse-ban a labdarúgó Európa Liga csoportkörének negyedik fordulójában.

Az első félidőben szinte végig az angol csapat támadott, jórészt birtokolta a labdát, a sok passzal azonban nem ment semmire a szervezetten védekező hazaiakkal szemben, akik a játékrész hajrájához közeledve egyetlen komolyabb helyzetükből, liverpooli labdavesztést kihasználva szereztek vezetést.

A korábbiakhoz hasonlóan a Premier League-mérkőzésekhez képest alaposan felforgatva küldte pályára együttesét Jürgen Klopp vezetőedző, több alapember – köztük Szoboszlai Dominik – hiányzott a kezdő tizenegyből.

A szünetben aztán már változtatott a német menedzser, a magyar középpályás, Mohamed Szalah és Trent Alexander-Arnold is beállt a második félidőre. A ’Pool azonban nem tudott felpörögni, sőt a hazaiak bő húsz perc alatt további háromszor a kapuba találtak, igaz, kétszer szabálytalan körülmények között.

Kétgólos hazai vezetés után a toulouse-iak összehoztak egyet a Liverpoolnak is, de ezután ismét növelték előnyüket. A hajrában megint szépített a Liverpool, majd a 97. percben úgy tűnt, egyenlíteni is tud, de videózás után érvénytelenítette a találatot a bíró, mert az akció kezdeténél Alexis Mac Allister karjára pattant a labda, írta tudósításában az MTI.

A két csapat két héttel ezelőtti meccsét a Liverpool nyerte otthon 5-1-re.

A szintén magyar válogatott Bolla Bendegúz csapata, a svájci Servette két hete a Sheriff Tiraspol otthonában megszerezte első pontját az EL-szezonban, most pedig az első győzelme is összejött. Bolla végigjátszotta a mérkőzést, amelyen az elején esett öngóllal sokáig a vendégek vezettek. A hazaiak a hajrában fordítottak, a moldovaiaktól pedig a ráadásban két játékost is kiállítottak.

A H csoportban a Leverkusen a negyedik győzelmét aratta, ezzel továbbjutott.

Az SC Freiburg házigazdaként 5-0-ra verte a Topolyát, a hazaiak keretéből sérülés miatt hiányzott Sallai Roland, a vendégeknél Sós Bence a cseresorból nézte végig a találkozót.

A D csoportból az Atalanta már biztos továbbjutó, az olasz együttes ezúttal a Sturm Grazot győzte le hazai környezetben.

Európa Liga, 4. forduló B csoport

A csoport:
SC Freiburg (német) – Topolya SC (szerbiai) 5-0 (1-0)
West Ham United (angol) – Olimpiakosz (görög) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Freiburg 9 pont (12-5), 2. West Ham United 9 (7-4), 3. Olimpiakosz 4, Topolya 1.

B csoport:
Ajax (holland) – Brighton (angol) 0-2 (0-1)
AEK Athén (görög) – Olympique Marseille (francia) 0-2 (0-1)

Az állás: 1. Olympique Marseille 8 pont, 2. Brighton 7, 3. AEK Athén 4, 4. AFC Ajax 2.

C csoport:
Betis (spanyol) – Arisz Limasszol (ciprusi) 4-1 (1-0)
Rangers (skót) – Sparta Praha (cseh) 2-1 (2-0)

Az állás: 1. Betis 9 pont, 2. Rangers 7, 3. Sparta Praha 4, 4. Arisz Limasszol 3.

D csoport:
Atalanta (olasz) – Sturm Graz (osztrák) 1-0 (0-0)
Sporting (portugál) – Raków Czestochowa (lengyel) 2-1 (1-0)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Atalanta 10 pont, 2. Sporting 7, 3. Sturm Graz 4, 4. Raków 1.

E csoport:
Toulouse (francia) – Liverpool (angol) 3-2 (1-0)
LASK Linz (osztrák) – Union Saint-Gilloise (belga) 3-0 (2-0)

Az állás: 1. Liverpool 9 pont, 2. Toulouse 7, 3. Union Saint-Gilloise 4, 4. LASK Linz 3.

F csoport:
Stade Rennes (francia) – Panathinaikosz (görög) 3-1 (1-1)
Maccabi Haifa (izraeli) – Villarreal (spanyol) 1-2 (1-0)

Az állás: 1. Rennes 9 pont/4 mérkőzés, 2. Villarel 6/3, 3. Panathinaikosz 4/4, 4. Maccabi Haifa 1/3
A korábban elmaradt Villarreal – Haifa mérkőzést december 6-án rendezik.

G csoport:
Servette (svájci) – Sheriff Tiraspol (moldovai) 2-1 (0-1)
Slavia Praha (cseh) – AS Roma (olasz) 2-0 (0-0)

Az állás: 1. Slavia Praha 9 (10-2), 2. AS Roma (8-3), 3. Servette 4, Sheriff Tiraspol 1.

H csoport:
Qarabag FK (azeri) – Bayer Leverkusen (német) 0-1 (0-0)
BK Häcken (svéd) – Molde FK (norvég) 1-3 (0-2)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 12 pont, 2. Molde 6 (9-5), 3. Qarabag 6 (3-6), 4. Häcken 0.