Kerkez Milos testközelből érezhette, milyen a ManCity-henger

Paul ELLIS / AFP
A magyar válogatott Kerkez Milossal felálló Bournemouth a papírformának megfelelően simán, 6-1-re kikapott a címvédő Manchester City vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján.

Kerkez végigjátszotta a találkozót, amelyen leginkább Jeremy Doku brillírozott a hazaiak részéről: a 21 éves belga játékos hét perc alatt egy gólt szerzett és két gólpasszt osztott ki, s így a City gyakorlatilag a 37. percre eldöntötte a három pont sorsát.

A második félidőben szépítésig jutott a Bournemouth, a manchesteriek viszont közben megint háromszor voltak eredményesek úgy, hogy a norvég sztárcsatár, Erling Haaland nem is szerzett gólt. Bernardo Silva viszont duplázott, a további négy hazai találaton pedig négy különböző City-futballista osztozott. Doku végül a gólja mellett négy gólpasszal zárta a meccset.

Két, tétmérkőzésen elszenvedett nagy vereség után kiszenvedte a győzelmet a Manchester United, amely egy 90. percben szerzett góllal 1-0-ra verte a Fulhamet. A manchesteriek a múlt hétvégén, hazai pályán 3-0-ra kikaptak a városi rivális Citytől, majd fel sem ocsúdtak a KO-ból, szerdán ugyancsak 3-0-s vereséget szenvedtek az Old Traffordon: akkor a Newcastle nyert ott Ligakupa-mérkőzésen.

Ezúttal Londonban volt érdekelt a csapat, amely szinte végig kilátástalan játékkal rukkolt elő, sokáig Onana kapus bravúrjai tartották meccsben.

Aztán a 90. percben jött a váratlan fordulat: a klub színeiben 200. tétmérkőzést játszó Bruno Fernandes 16 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (0-1).

Győzelmével a ManUnited ismét pozitív mérleggel bír az élvonalban: öt vereség mellett hatodszor győzött.

A sereghajtó Sheffield United a 100. percben szerzett tizenegyesgóllal 2-1-re nyert a vendég Wolverhampton ellen, így első sikerét aratta a mostani idényben.

A Newcastle 1-0-ra legyőzte az előző szezonban ezüstérmes Arsenalt, így az észak-londoni együttes elveszítette veretlenségét. A hazaiak győztes gólját Anthony Gordon szerezte a 64. percben, de a találat után hosszú percekig tartott a videobírós ellenőrzés, melynek során azt vizsgálták, hogy a labda elhagyta-e a játékteret a gólt megelőzően. A játékvezető végül megadta a találatot, az Arsenal pedig a folytatásban nem tudta feltörni a házigazdák védelmét, így megszakadt a bajnokságban 11 meccs óta tartó veretlenségi sorozata.

Premier League, 11. forduló

Manchester City – Bournemouth 6-1 (3-0)
gól: Doku (30.), B. Silva (33., 83.), Akanji (37.), Foden (64.), Aké (88.), illetve Sinisterra (74.)

Fulham – Manchester United 0-1 (0-0)
gól: Fernandes (90+1.)

Brentford – West Ham United 3-2 (1-2)
gól: Maupay (11.), Mavropanosz (55., öngól), Collins (69.), illetve Kudus (19.), Bowen (26.)

Burnley – Crystal Palace 0-2 (0-1)
gól: Schlupp (22.), Mitchell (90+4.)

Everton – Brighton 1-1 (1-0)
gól: Mikolenko (7.), illetve Young (84., öngól)

Sheffield United – Wolverhampton Wanderers 2-1 (0-0)
gól: Archer (72.), Norwood (90+10., 11-esből), illetve Bellegarde (89.)

Newcastle United – Arsenal 1-0 (0-0)
gól: Gordon (64.)