23 éve nem érte ekkora szégyen a Bayernt

UWE ANSPACH DPA dpa Picture-Alliance via AFP
A Bayern München nagy meglepetésre 2-1-re alulmaradt a harmadosztályú Saarbrücken vendégeként a labdarúgó Német Kupában, a továbbjutást eldöntő találat a 96. percben született.

Sokáig az is kérdéses volt, hogy megrendezhetik-e a mérkőzést a Németországot sújtó heves esőzések miatt, végül a pozitív döntés a kiscsapat történetének egyik legnagyobb sikerét hozta.

Pedig a Bayern szerzett vezetést Thomas Müller révén a 16. percben, ezt az első félidő ráadásában Sontheimer kiegyenlítette. A felforgatott bajor összeállítás még inkább megváltozott, amikor De Ligt sérülés miatt nem folytathatta az első játékrész közepén, de hiába cserélték be a 60. percben a Musiala, Coman, Gnabry triót, gólt a 95. percben Gaus szerzett, aki Civeja szenzációs középre lőtt labdáját nem hibázta el 14 méterről (2-1).

A Bayern legutóbb 23 éve égett meg ennyire a hazai kupasorozatban, akkor a negyedik ligás Magdeburg búcsúztatta.

A Dárdai Pál által vezetett Hertha bravúrt ért el, a másodosztályú berliniek 3-0-ra verték az élvonalban nyeretlenül sereghajtó Mainzot.