Nemzetközi foci bajnokok ligája

A PSG ellen is nullázott a Milan, Haaland viszont megtörte a góltalansági sorozatát

FRANCK FIFE / AFP

A PSG 3-0-ra verte a Milant a BL-csoportkör harmadik fordulójában.

A Milan nem szerzett gólt idei első két BL-meccsén, sőt, az előző idényben az Inter elleni elődöntőben is gólképtelen maradt Stefano Pioli csapata, amely a 32. percben került hátrányba Párizsban, amikor Mbappé egy az egyben beültette Tomorit, majd a rövidbe visszahúzta a labdát.

A második félidő gyors párizsi góllal indult, ám Dembélé korán örült, a támadás korábbi szakaszában ugyanis Ugarte egy hokis bodicsekkel zúzta le Musah-t, így a VAR elvette a gólt. A Milan megúszta, aztán majdnem egyenlített, de Pulisic passza kissé pontatlan volt, Giroud pedig éles szögből csak az oldalhálót találta el.

Az 53. percben elaludt a Milan védelme egy PSG-szögletnél, és a franciák ezt egyből megbüntették, Dembélé löketére Maignan még leért, de a kipattanót Kolo Muani bepofozta.

Egy rövid időre felpörgött a Milan, Leaónak volt egy lehetősége, amikor a labda végül Hakimit és Donnarummát érintve landolt az oldalhálóban, majd a Milanban nevelkedő párizsi kapus Giroud szöglet utáni fejesét is fogta. A PSG a végére még tartogatott egy gólt, a mezőny legjobbja, a 17 éves Zaire-Emery tört be a 16-oson belülre, majd a passza után Goncalo Ramos csak imitálta a lövést, de ezzel megzavarta a védőket, a mögötte érkező Li Kang In viszont tényleg lőtt – a bal sarokba.

A két Hernández testvér, Lucas és Theo először csapott össze pályafutásuk során, és a meccs végén az idősebb fivér, Lucas örülhetett.

A csoport másik meccsén a Dortmund Nmecha góljával nyert a Newcastle otthonában. Ebben a csoportban az első PSG-t és a negyedik Milant csak négy pont választja el, úgyhogy nagy hirig várható a csoportkör második felében.

A címvédő Manchester City 3-1-re nyert a svájci Young Boys ellen. A tavalyi BL-gólkirály Haalandnak idén még nem volt gólja a sorozatban (sőt, a tavalyi BL-szezon utolsó három meccsén, az elődöntőben és a döntőben sem talált be), most viszont előbb tizenegyesből, majd akcióból is beköszönt. Utóbbi nem volt csúnya, a rosszabbik lábával, jobbal tüzelt a léc alá.

A hibátlan City mögött a Leipzig a második, amely 3-1-re verte a Crvena zvezdát.

A nap legsimább diadalát a Porto aratta, amely az első félidőben még hátrányban volt a belga Antwerp otthonában, majd a második felvonásban a triplázó Evanilson vezérletével négy gólt rámolt be.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

E csoport:
Celtic Glasgow (skót) – Atlético Madrid (spanyol) 2-2 (2-1)
gól: Furuhasi (4.), Palma (28.), illetve Griezmann (25.), Morata (53.)
piros lap: De Paul (Atlético, 82.)

Feyenoord (holland) – Lazio (olasz) 3-1 (2-0)
gól: S. Giménez (31., 74.), Zerruki (45+2.), illetve Pedro (83., 11-esből)

A csoport állása: 1. Feyenoord 6 pont, 2. Atlético Madrid 5, 3. Lazio 4, 4. Celtic 1

F csoport:
Paris Saint-Germain (francia) – AC Milan (olasz) 3-0 (1-0)
gól: Mbappé (32.), Kolo Muani (53.), Li Kang In (89.)

Newcastle United (angol) – Borussia Dortmund (német) 0-1 (0-1)
gól: Nmecha (45.)

A csoport állása: 1. Paris Saint-Germain 6 pont, 2. Borussia Dortmund 4 (1-2), 3. Newcastle United 4 (4-2), 4. AC Milan 2

G csoport:
RB Leipzig (német) – Crvena zvezda (szerb) 3-1 (1-0)
gól: Raum (12.), Simons (59.), Dani Olmo (84.), illetve Stamenic (70.)

Young Boys (svájci) – Manchester City (angol) 1-3 (0-0)
gól: Elia (52.), illetve Akanji (48.), Haaland (67., 86., a másodikat 11-esből)

A csoport állása: 1. Manchester City 9 pont, 2. RB Leipzig 6, 3. Young Boys 1 (4-8), 4. Crvena Zvezda 1 (4-8)