A spanyolok magukkal vitték az Eb-re a skótokat, nagy bajban a horvátok

Frederik Ringnes / NTB / AFP

Spanyolország, Skócia és Törökország is kijutott a 2024-es németországi foci-Eb-re.

A spanyolok a norvégokat verték 1-0-ra, úgy, hogy az első félidőben volt egy videózás után elvett Morata-gól, majd a második felvonásban Gavi is lőtt egyet egy hatalmas kavarodás végén, ezt is percekig vizsgálták, ám ezt végül megadták.

A spanyol győzelemnek a vasárnapi játéknapon pihenő skótok is örülhettek, mivel így ők is kvalifikálták magukat.

A törökök az első félidőben nem tudták feltörni a letteket, aztán az 58. percben a Leicesterben légióskodó Yunus Akgün lőtt egy bitang nagy gólt, és ezzel átszakadt a gát. A hajrában még három török gól esett, ezzel az olasz Vincenzo Montella által irányított csapat elvitte az egyik továbbjutó helyet a D csoportban.

A másik helyért Wales és Horvátország viaskodik, és jelen állás szerint Wales áll jobban, mivel Harry Wilson duplájával legyőzte a vb-bronzérmest. Két körrel a selejezők vége előtt mindkét csapatnak 10-10 pontja van, de az egymás elleni eredmény (idegenben 1-1, otthon 2-1) Walesnek kedvez.

Az I csoportban az Andorrát kiütő románok Svájc botlását kihasználva élre álltak, míg az E jelű csoportban a sérült Lewandowski nélkül felálló lengyelek csak egy pontot tudtak összekaparni Moldova ellen, és mivel már csak egy meccsük van, lehet, az sem elég a továbbjutáshoz, ha azon megverik a cseheket.

Eb-selejtezők, 8. forduló:

A csoport:
Norvégia – Spanyolország 0-1 (0-0)
Grúzia – Ciprus 4-0 (0-0)

A csoport állása: 1. (már kijutott az Eb-re) Spanyolország 15 pont/6 mérkőzés (19-3), 2. (már kijutott) Skócia 15/6 (12-3), 3. Norvégia 10/7, 4. Georgia 7/6, 5. Ciprus 0/7

D csoport:
Törökország – Lettország 4-0 (0-0)
Wales – Horvátország 2-1 (0-0)

A csoport állása: 1. (már kijutott) Törökország 16 pont/7 mérkőzés, 2. Wales 10/6, 3. Horvátország 10/6, 4. Örményország 7/6, Lettország 3/7
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntenek.

E csoport:
Lengyelország – Moldova 1-1 (0-1)
Csehország – Feröer-szigetek 1-0 (0-0)

A csoport állása: 1. Albánia 13 pont/6 mérkőzés, 2. Csehország 11/6, 3. Lengyelország 10/7, 4. Moldova 9/6, 5. Feröer-szigetek 1/7

I csoport:
Románia – Andorra 4-0 (3-0)
Svájc – Fehéroroszország 3-3 (1-0)

A csoport állása: 1. Románia 16 pont/8 mérkőzés, 2. Svájc 15/7, 3. Izrael 11/6, 4. Koszovó 7/7, 5. Fehéroroszország 6/8, 6. Andorra 2/8