Elbuktak a hibátlan skótok és a vb-bronzérmes horvátok

JAVIER SORIANO / AFP
Öt győztes mérkőzés után elszenvedte első vereségét a skót labdarúgó-válogatott, amely az Európa-bajnoki selejtezők A csoportjában a spanyolok vendégeként kaptak ki a rangadón.

Pedig pár percig még a skótok örülhettek, ugyanis a második félidő közepén McTominay éles szögből, szabadrúgásból megtréfálta Unai Simónt, azonban a videobíró azt mutatta, hogy egyik csapattársa lesen volt, és zavarta a spanyol kapust. A 73. percben Morata büntetett, végül a 86. percben Oihan Sancet beállította a 2-0-s hazai győzelmet.

Sikerükkel a spanyolok feljöttek a listavezető skótok mögé, de tapadnak a norvégok is, akik Haaland duplájának is köszönhetően 4-0-ra nyertek Cipruson.

A D csoportban bombameglepetésre a világbajnoki bronzérmes horvátok hazai környezetben kaptak ki a törököktől 1-0-ra, akik így átvették az első helyet.

Az E csoportban az eddig veretlen csehek súlyos, 3-0-s vereséget szenvedtek az első helyezett albánoktól, akik nagy lépést tettek a kvalifikáció felé. A lengyelek is javítottak, és a sérült Lewandowski nélkül 2-0-ra verték a még nyeretlen feröerieket.

Az I csoport budapesti találkozóján Románia gól nélküli döntetlent játszott a fehéroroszokkal.

Európa-bajnoki selejtezők

A csoport
Spanyolország – Skócia 2-0 (0-0)
Ciprus – Norvégia 0-4 (0-1)

Az állás: 1. Skócia 15 pont/6 mérkőzés, 2. Spanyolország 12/5, 3. Norvégia 10/6, 4. Grúzia 4/5, 5. Ciprus 0/6

D csoport:
Horvátország – Törökország 0-1 (0-1)
Lettország – Örményország 2-0 (1-0)

Az állás: 1. Törökország 13 pont/6 mérkőzés, 2. Horvátország 10/5, 3. Örményország 7/6, 4. Wales 7/5, 5. Lettország 3/6

E csoport:
Albánia – Csehország 3-0 (1-0)
Feröer-szigetek – Lengyelország 0-2 (0-1)

Az állás: 1. Albánia 13 pont/6 mérkőzés, 2. Lengyelország 9/6, 3. Csehország 8/5 (7-5), 4. Moldova 8/5 (5-5), 5. Feröer-szigetek 1/6

I csoport:
Andorra – Koszovó 0-3 (0-1)
Fehéroroszország – Románia 0-0

Az állás: 1. Svájc 14 pont/6 mérkőzés, 2. Románia 13/7, 3. Izrael 11/6, 4. Koszovó 7/7, 5. Fehéroroszország 5/7, 6. Andorra 2/7

A csoportok első két helyezettje kijut a jövő nyári, németországi Európa-bajnokságra.