Hihetetlen MU-siker, tíz emberrel is veretlen maradt a Tottenham

Darren Staples / AFP
A Tottenham a második félidőben, emberhátrányban futballozva 1-0-ra nyert az újonc Luton Town otthonában az angol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombati játéknapján. A Manchester United a 93. percig vesztésre áll, mégis győzött.

A vendégek az első félidő ráadásában megfogyatkoztak, miután Yves Bissouma megkapta a második sárga lapját, de az 52. percben Micky van de Ven, a Spurs nyáron igazolt holland védő megszerezte a győztes gólt – ez volt a 22 éves játékos első találata új klubjában.

Az Opta statisztikája szerint a légiós a klub 167. olyan játékosa, aki betalált a Premier League-ben, ezzel csúcstartó lett, megelőzve a 166-166 gólszerzőt felmutató Newcastle-t és West Hamet.

A Tottenham továbbra is veretlen a Premier League-ben.

A Manchester United félelmetes hajrával győzött, pedig úgy tűnt, hogy sorozatban a harmadik bajnokiját sem tudjaa megnyerni az Old Traffordon. A Brentford az első félidőben kihasználta a botrányos védekezést, és Mathias Jensen találatával egészen a ráadásig vezetett,

ám a 87. poercben csereként beállt McTominay a hosszabbításban duplázott (2-1).

A ManUnited a Premier League-ben még sohasem tudott fordítani a 90. perc után.

A szintén rossz passzban lévő Chelsea is megkapta a korai gólját a Burnley vendégeként, de sokkal jobban reagált erre, hiszen a kieső helyen szerénykedő riválisnak néggyel is válaszolni tudott rá (1-4).

Premier League, 8. forduló

Luton Town – Tottenham 0-1 (0-0)
gól: Van de Ven (52.)

Burnley – Chelsea 1-4 (1-1)
gól: Odobert (15.), illetve Al Dakhil (42., öngól), Palmer (50., 11-esből), Sterling (65.), Jackson (74.)

Everton – Bournemouth 3-0 (2-0)
gól: Garner (8.), Harrison (37.), Doucouré (60.)

Manchester United – Brentford 2-1 (0-1)
gól: McTominay (90+3., 90+7.), illetve Jensen (26.)

Fulham – Sheffield United 3-1 (0-0)
gól: De Cordova-Reid (53.), Foderingham (76., öngól), Willian (90+2.), illetve Robinson (68., öngól)

Crystal Palace – Nottingham Forest 0-0