Nemzetközi foci bajnokok ligája

Kilenc percig emberhátrányban játszott a Barca a BL-meccsen, mert egyik játékosa elment vécére

Patricia DE MELO MOREIRA / AFP

Második idei BL-meccsét is megnyerte a Barcelona, amely Ferran Torres góljával hozta el a három pontot Portóból.

A hosszabbításban második sárga lapja után kiállították Gavit, de a Barcelona korábban is játszott emberhátrányban a mérkőzés folyamán. A katalánok spanyol válogatott támadója, a 16 évesen és 83 naposan a BL-történet legfiatalabb kezdőjátékosának számító Lamine Yamal a jegyzőkönyv szerint 80 percet játszott, de valójában már a 71. percben elhagyta a pályát, ugyanis vécére kellett mennie.

Yamal az egyik játékmegszakítás alkalmával hagyta el a pályát, és már nem is jött vissza, így a Barca majdnem tíz percet játszott tíz emberrel, mielőtt Xavi behozta volna az ifjonc helyére Marcos Alonsót. A Barcelona edzője megerősítette, hogy Lamal nem érezte jól magát, ezért vonult el az öltözőbe.

A H csoportban a 6 pontos Barca mögött a Porto és a Sahtar 3-3 ponttal áll, az Antwerpen pedig mindkét meccsét elvesztette, így az utolsó a négyesben.