Közjáték után gólváltás, nagy csatát hozott a Leipzig–Bayern

JAN WOITAS / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Nagy csatában 2-2-es döntetlent játszott egymással az RB Leipzig és a Bayern München labdarúgócsapata a német Bundesliga 6. fordulójának rangadóján.

Érdekes közjáték vezette fel a német labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának szombati rangadóját: egy nappal a Bayern München elleni csata az RB Leipzig egyszerűen kirúgta a sportigazgatóját. Az 50 éves Max Eberl mindössze egy évet töltött a lipcseieknél, az indoklás szerint azért kellett távoznia, mert nem volt maximálisan elkötelezett a klub iránt.

A német lapok persze azonnal tudni vélték az okokat, a Sport Bild nemrégiben arról számolt be, hogy Eberl hamarosan a Bayernhez kerülhet, amely az előző szezon végén menesztette vezérigazgatóját, Oliver Kahnt és Hasan Salihamidzic sportigazgatót, utóbbi helyére Christoph Freund érkezett Salzburgból. A hírek szerint Eberl vele dolgozhatna együtt – az biztos, hogy a Bayern legendája, Uli Hoeness nagyon tiszteli őt, és már 2017-ben is jelölt volt a posztra, csak akkor még a Mönchengladbach alkalmazottja volt.

A meccs ezek után két teljesen különböző félidőt hozott. A lipcseiek nagyon gyorsan kétgólos előnyhöz jutottak, a 20. percben Openda, hat perccel később Lukeba is betalált (2-0).

A szünet után feljavult a Bayern, az 56. percben egy kezezés miatt megítélt büntetőt Kane vágott be (2-1), majd a 70. percben Musiala ugratta ki Sanét, akit a védpk nem értek utol, ő pedig kilőtte a jobb alsó sarkot (2-2).