Lúzer kapus vagy szigorú bíró? – ilyet is ritkán látni a futballpályán

Sorozatban 12 megnyert bajnoki után csupán 1-1-es döntetlent játszott a VPS csapata a finn labdarúgó-bajnokság élvonalában. A vaasai csapat nem bírt az Inter Turkuval, pedig a vezetést is megszerezte egy nem mindennapi közjáték végén.

A hazai csapat a 66. percben szerzett vezetést, miután a mérkőzés játékvezetője, Kaarlo Oskari Hämäläinen úgy látta, hogy a Turku kapusa, Eetu Huuhtanen direkt húzta az időt a kezében tartott labdával.

Valóban, a felvétel alapján Huuhtanen 23-24 másodpercen át sem tudott dönteni, mit is csináljon, a bíró ezt megunta, sípolt és közvetett szabadrúgást ítélt. A helyi sajtó szerint a kapus ezt nehezményezte és kemény káromkodással vette tudomásul.

A történteket tetézte az is, hogy végül a legurított szabadrúgást Peter Goodly Michael 15 méterről beverte a bal sarokba, a nigériai támadónak ez már a szezonbeli 14. találata volt.

A VPS végül nem tudott nyerni, mert a vendégek Matias Tamminen 80. percben szerzett góljával egyenlítettek (1-1).