Szoboszlaiék kilenc emberrel harcolva, öngóllal kaptak ki

HENRY NICHOLLS / AFP
Úgy tűnt, annak ellenére nem bír egymással a Tottenham és a Liverpool az angol labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának rangadóján, hogy a Szoboszlai Dominikkal felálló vendégek ugyanis kilenc emberrel fejezik be az összecsapást. Ám akkor a ráadásban jött egy öngól, és a Tottenham 2-1-re győzött.

Bár lendületesen kezdett a Liverpool és a Mac Allister, Gakpo, Robertson trió révén három, kapura lövése is volt, az első valamire való eseményt egy sajnálatos piros lap jelentette.

A 26. percben Jones durván letalpalta Bissoumát, a játékvezető előbb sárgát adott a liverpoolinak, de a visszajátszás megtekintése után felmutatta a piros lapot.

A 34. percben mégis majdnem a Liverpool szerzett vezetést, Díaz azonban hiába talált be, a játékvezető les miatt nem adta meg. Két perc múlva viszont a Spurs már szabályos találattal jelentkezett, Richarlison tökéletes centerezését Szon nem hibázta el (1-0).

A félidő ráadásában egyenlítettek az emberhátrányban küzdő vendégek, Szoboszlai beívelését, Van Dijk lefejelte, Gakpo 10 méterről nem hibázott (1-1).

A szünet után lendületesen kezdett a Tottenham, Alisson kapusnak előbb Maddison, majd Szon lövését kellett védenie, sőt, a dél-koreai egy lesgólt is szerzett.

Ha bízott is valamiben a Liverpool, azt Diogo Jota másfél perc alatt szertefoszlatta: a portugál szélső a 68. percben, majd a 69. percben is kapott egy sárgát, azaz kilenc főre fogyatkoztak a vendégek.

A nagy nyomás végül góllá érett, a 96. percben (!) Pedro Porro középre lőtt labdája Matipról a saját kapujába csorgott a labda. A Tottenham 2-1-re nyert, így veretlen maradt, a Liverpool viszont elszenvedte első vereségét.

Premier League, 7. forduló

Tottenham – Liverpool 1-1 (1-1)
gól: Szon Hung Min (36.), illetve Gakpo (45+5.)

Aston Villa – Brighton 6-1 (3-0)
gól: Watkins (14., 21., 68.), Estupinan (26., öngól), Ramsey (85.), Douglas Luiz (90+7.), illetve Ansu Fati (50.)

Bournemouth – Arsenal 0-4 (0-2)
gól: Saka (17.), Ödegaard (43., 11-esből), Havertz (53., 11-esből), White (90+3.)

Everton – Luton 1-2 (1-2)
gól: Calvert-Lewin (45.), illetve Lockyer (24.), Morris (32.)

Manchester United – Crystal Palace 0-1 (0-1)
gól: Andersen (25.)

Newcastle United – Burnley 2-0 (1-0)
gól: Almirón (14.), Isak (76., 11-esből)

West Ham United – Sheffield United 2-0 (2-0)
gól: Bowen (24.), Soucek (37.)

Wolverhampton – Manchester City 2-1 (1-0)
gól: Dias (13., öngól), Hvang Hi Csan (66.), illetve Álvarez (58.)