Női focimeccsen született az év legszürreálisabb gólja

Ajax.nl
Ajax.nl

Egészen szürreális gól született a holland női labdarúgó-bajnokság első fordulójában játszott Excelsior-Ajax meccsen.

Az Ajax 2-1-re vezetett, amikor a hosszabbításban szabadrúgáshoz jutott 23-24 méterre az ellenfél kapujától. A labda mögé az a Romée Leuchter állt, aki csapata korábbi két gólját szerezte, és közel járt a harmadikhoz is, ám lövése a lécen csattant.

Az Excelsior kapusa egy ideig figyelte a felső kapufáról felpattanó labdát, majd úgy érezte, itt már nem lehet gond, és hogy gyorsan támadást indíthasson, a háló tetején pihenő másik labdát leszedte. Igen ám, csak közben a visszahulló meccslabda folytatta a röppályáját, és bár a gólvonal előtt pattant le, fura gellert kapva végül a hálóban landolt.

Az Excelsior-játékosok a fejüket fogták, az amszterdamiak pedig az ezzel mesterhármasig jutó Leuchtert ünnepelték, aki végleg lezárta a meccset a bizarr góllal.

A gólról szóló Twitter-bejegyzés nagyot ment az elmúlt napokban, mivel 4 milliónál is több megtekintésnél jár.