Lőw Zsoltot kiállították a Bundesliga rangadóján

Tom Weller / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
A címvédő Bayern München hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a hosszabbításban egyenlítő Bayer Leverkusennel a német labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

Mindkét csapat százszázalékosan várta a rangadót, amelynek elején a bajorok nyári igazolása, Harry Kane kezdte meg a gólgyártást. Az angol csatár negyedik Bundesliga-találkozóján negyedszer volt eredményes, azonban a rivális a játékrész közepén egyenlített.

Úgy tűnt, az összecsapást Leon Goretzka dönti el, mert a 86. percben ismét a Bayernt juttatta előnyhöz, a vendégeknek viszont a hátralévő rövid idő ellenére volt még válaszuk, mert argentin világbajnokuk, Exequiel Palacios büntetőből pontot mentett a hosszabbításban (2-2).

A ráadásban még született egy gól, ám Dayot Upamecano közeli találatát les miatt érvénytelenítette a VAR, illetve a játékvezető.

A döntéssel nem volt elégedett a Bayern kispadja, Lőw Zsolt másodedző olyan hevesen reklamált a lefújás után, hogy piros lapot kapott.

A döntetlennel már nincs százszázalékos csapat a Bundesligában, de mindkét csapat megőrizte a veretlenségét.

Bundesliga, 4. forduló

Bayern München–Bayer Leverkusen 2–2 (1–1)
gól: Kane (7.), Goretzka (85.), illetve Grimaldo (25.), E. Palacios (90+4. – 11-esből)